Kobiecy spin-off „Johna Wicka” ma już reżysera

Finansowy sukces serii „John Wick”, której gwiazdą jest Keanu Reeves, popchnął studio Lionsgate do stworzenia pierwszego spin-offa, który właśnie znalazł reżysera. Ogłoszono, że stery nad filmem pod tytułem „Ballerina” przejmie Len Wiseman.

Kobiecy spin-off „Johna Wicka” opowie o młodej zabójczyni, która pragnie zemścić się na ludziach odpowiadających za śmierć jej rodziny. Scenariusz do filmu napisał Shay Hatten debiutujący jako scenarzysta przy okazji filmu „John Wick 3” i mający w swoim portfolio także historię do nowego filmu Zacka Snydera pod tytułem „Army of the Dead”.

Len Wiseman wyreżyserował filmy „Szklana pulapka 4.0, „Underworld: Evolution” i „Underworld”, a ostatnio pracował nad serialami „Swamp Thing” i „The Gifted - Naznaczeni”.

Producentami filmu będą Basil Iwanyk, Erica Lee, Keanu Reeves i Chad Stahelski. Nie jest jeszcze jasne, czy sam John Wick pojawi się w pierwszym spin-offie serii, ale jeśli tak się stanie, to będzie to jedynie epizodyczny występ. W ostatniej części „Johna Wicka” balerinę zagrała Unity Phelan, ale nie jest jeszcze jasne, która z aktorek otrzyma tytułową rolę w spin-offie.

źródło: Deadline.com / zdj. Liosngate