„Kod zła” w końcu z pełnym zwiastunem. Ten film krytycy nazywają nowym „Milczeniem owiec”

Studio NEON poczekało do pierwszych przedpremierowych pokazów, by pokazać widzom pełny zwiastun psychologicznego thrillera „Kod zła” (org. „Longlegs”). Film, którym krytycy zachwycali się kilka dni temu przedstawia Nicolasa Cage'a w roli przerażającego seryjnego zabójcy. Jego tropem rusza Maika Monroe, znana z „Coś za mną chodzi”.

Nicolas Cage jako seryjny morderca w nowym kryminale

„Agentka Lee Harker, nowa obiecująca rekrutka FBI, zostaje przypisana do niewyjaśnionej sprawy pewnego seryjnego mordercy. Śledztwo podjęte przez bohaterkę komplikuje się dodatkowo, gdy w sprawie pojawiają się wątki okultystyczne. Harker odkrywa też, że dzieli osobiste połączenie z bezlitosnym zabójcą. Wie też, że musi zdążyć rozwiązać sprawę nim ten upomni się o kolejną ofiarę” – napisano o fabule filmu „Longlegs” w oficjalnym opisie.

Sprawdź też: Takiego filmu dawno nie widzieliście! Pierwszy zwiastun „Megalopolis” odkrywa karty

W roli agentki Lee Harker, głównej bohaterki filmu, na ekranie pojawiła się amerykańska aktorka Maika Monroe, znana przede wszystkim z kreacji w filmach „Coś za mną chodzi” i „Watcher”. Obok niej i wspomnianego Nicolasa Cage'a w obsadzie produkcji są też Alicia Witt („The Walking Dead”), Blair Underwood („American Crime Story”), Erin Boyes („Nóż w nocnej ciszy”), Lisa Chandler („50 States of Fright”) oraz Dakota Daulby („Uczeń i mistrz”).

To nie będzie przesada: ten film może okazać się najlepszym horrorem tego roku” – pisał kilka dni temu Bill Bria z portalu Slash Film. „Reżyser Oz Perkins potrafi wkraść się pod skórę. To jego arcydzieło. Monroe tworzy fantastycznie unikalną główną kreację. A Cage? PRZERAŻAJĄCY”.

Najciekawsze spośród dotychczasowych opinii o filmie znajdziecie w tym miejscu.

„Kod zła” – kiedy premiera dreszczowca z Nicolasa Cage'a?

Scenariusz filmu napisał Oz Perkins, reżyser „Małgosi i Jasia”, „Zło we mnie” i współautor tekstu do „Chłód nadchodzi nocą”. Perkins stanął też za kamerą „Kodu zła”. Wyprodukowaniem i sfinansowaniem projektu zajęła się z kolei firma C2 Motion Picture Group. Pozostałymi producentami są Saturn Films (firma należąca do samego Cage'a), Dan Kagan („Significant Other”), Brian Kavanaugh-Jones („Naznaczony”), Dave Caplan („The End We Start From”) oraz Chris Ferguson („Laleczka”).

Za oceanem premiera odbędzie się 10 lipca tego roku. W Polsce film trafi do widzów dwa dni później, 12 lipca

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. NEON