Kolejna adaptacja Stephena Kinga anulowana! Padło na klimatyczny serial z Adrienem Brodym

To było kilka nie najlepszych dni dla fanów Stephena Kinga. Najpierw dowiedzieliśmy się, że nowa ekranizacja „Miasteczka Salem” może nie trafić do kin, a teraz potwierdzono, że z drugim sezonem – pomimo ubiegłorocznego przedłużenia – nie powróci „Chapelwaite”. Serial z Adrienem Brodym adaptował opowiadanie „Dola Jerusalem” ze słynnego zbioru „Nocna zmiana”.  

Serial grozy z Adrienem Brodym anulowany. Nie będzie drugiego sezonu „Chapelwaite

Chapelwaite”, oryginalna produkcja stacji EPIX, debiutowała w sierpniu 2021 ku przyzwoitym recenzjom i dobrej reakcji fanów prozy Kinga. W ramach klasycznego opowiadania, będącego podstawą dla scenariusza, amerykański pisarz powrócił do okolic miasteczka Salem, znanego z kultowej powieści grozy. Krótka historia, osadzona w połowie XIX wieku, traktowana jest jako jej niebezpośredni prequel, garściami czerpiący z dziedzictwa klasyków grozy. W formie epistolarnej przejawia się inspiracja „DrakuląBrama Stokera, zaś w samej treści znalazły się liczne odniesienia do horrorów H.P. Lovecrafta

Bohaterem serialu został kapitan Charles Boone (Brody), który w pierwszym odcinki serii powraca do swego rodzinnego domu w sennym miasteczku Preacher’s Corner w stanie Maine. Rodzina Boone'ów przeżyła niedawno tragedię – musiała pożegnać zmarłą podczas podróży morskiej głównego bohatera i matkę trójki jego dzieci. Wkrótce po przybyciu do porzuconej rodzinnej posiadłości kapitan musi stawić czoła demonom przeszłości i podjąć walkę z mrokiem, który krył się w sercach rodziny Boone’ów od wielu pokoleń.

„Chapelwaite” anulowane. Gdzie obejrzeć pierwszy sezon?  

Chapelwaite 2 sezon nie powstanie.JPG

Na pierwszy sezon produkcji złożyło się dziesięć odcinków. Pomimo przedłużenia serialu jeszcze w lutym ubiegłym roku, wygląda na to, że kontynuacja jednak nie powstanie. Niepomyślne wieści w tej sprawie przekazał fanom sam współshowrunner, scenarzysta i producent wykonawczy „Chapelwaite”, Jason Filardi. „Obawiam się, że historia kapitana Boone'a dobiega końca na wyblakłych piaskach plaży w Maine. Drugiego sezonu nie będzie. Dziękuję wszystkim fanom Chapelwaite” – czytamy na jego profilu na Twitterze.

Poza Brodym w obsadzie znalazła się też między innymi Emily Hampshire („Schitt's Creek”). Zagrała napisaną specjalnie na potrzeby adaptacji Rebekę Morgan. Jason Filardi nadzorował przygotowania serialu wspólnie ze swoim bratem, Peterem

Choć produkcja przez dłuższy czas nie była dostępna dla polskich widzów, od pewnego czasu mogą nadrobić ją użytkownicy usługi ViaPlay. W ofercie platformy znajdziecie wszystkie odcinki pierwszego sezonu w wersji z polskimi napisami.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. EPIX