Kolejna gwiazda żegna się z „Krzykiem”. Jenna Ortega nie zagra w siódmej części!

Obsada siódmej już części popularnej franczyzy slasherów straciła w ciągu 24 godzin dwie główne gwiazdy. Jenna Ortega nie zagra w najnowszej odsłonie „Krzyku”. Informacja dociera do nas na kilkadziesiąt godzin po tym, jak ogłoszono, że rolę w filmie straciła Melissa Barrera.

Jenna Ortega nie zagra w siódmej części „Krzyku”!

Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że Melissa Barrera została zwolniona z obsady siódmej części „Krzyku. Powodem tej decyzji były wypowiedzi aktorki, w których krytykowała Izrael za ataki na ludność cywilną w Gazie. Kilka godzin po ogłoszeniu tej decyzji do sieci zaczęły przedostawać się informacje sugerujące, że Jenna Ortega zwróciła się do studia z wnioskiem o rozwiązanie kontraktu na występ w „Krzyku 7”. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że gwiazda dwóch ostatnich części faktycznie nie pojawi się w obsadzie następnego filmu o popularnym zabójcy w masce.

Melissa Barrera i Jenna Ortega nie zagrają w Krzyku 7

Źródła przekonują jednak, że jej rozstanie się z produkcją nie ma nic wspólnego ze zwolnieniem Melissy Barreri. Powodem ma być konflikt harmonogramu zdjęciowego. Ortega w kwietniu ma zameldować się w Irlandii na planie drugiego sezonu serialu „Wednesday”, który będzie kręcony dla platformy Netflix. Perspektywa jej odejścia z projektu miała być omawiana jeszcze przed rozpoczęciem strajku aktorów. Aktualnie scenariusz do filmu „Krzyk 7” nie został jeszcze ukończony. W obliczu najnowszych informacji możemy zakładać, że będzie musiał zostać mocno przepisany, co wydłuży czas oczekiwania na premierę. Ortega i Barrera pojawiły się w dwóch ostatnich filmach jako siostry Tara i Sam Carpenter.

źródło: deadline.com / zdj. Xavier Collin / depositphotos