Kolejna kinowa premiera ekspresowo trafi na VOD. To nowy film z Tomem Hardym

Mimo że film Motocykliści” z gwiazdorską obsadą, na której czele stoją Austin Butler, Tom Hardy i Jodie Comer, całkiem dobrze poradziła sobie w pierwszy weekend w kinach, to już w lipcu mamy doczekać się jego premiery w serwisach VOD.

Motocykliści w lipcu trafią na VOD. Co z premierą w Polsce?

Motocykliści” w reżyserii Jeffa Nicholsa trafili do amerykańskich kin w poprzedni piątek i film zebrał przyzwoite opinie od widzów oraz zgarnął 10 mln dolarów z biletów. Mimo tego studio Focus Features, które nabyło prawa do dystrybucji filmu od Disneya, zdecydowało się błyskawiczną premierę produkcji w serwisach VOD. Z najnowszych informacji wynika, że „Motocykliści” pojawią się w cyfrowej dystrybucji już 9 lipca, czyli niespełna trzy tygodnie po debiucie na kinowych ekranach.

Film tworzony w ramach wytwórni 20th Century Studios miał zawitać do kin w grudniu zeszłego roku, ale w październiku Disney usunął film ze swojego kinowego kalendarza na 2023 rok, a miesiąc później całkowicie zrezygnował z dystrybucji „The Bikeriders”.

Sprawdź też: Marvel chciał powrotu Iron Mana w filmie o Deadpoolu. Robert Downey Jr. czeka na odpowiedni projekt.

Ostatecznie prawa do dystrybucji nabyło studio Focus Features, które zapłaciło za niego około 15-20 mln dolarów, czyli mniej więcej połowę budżetu produkcji. Mimo że film poradził sobie w pierwszy weekend przyzwoicie (obecnie ma na koncie ponad 18 mln dolarów), to wytwórnia nie zamierza zwlekać z jego przeniesieniem do dystrybucji VOD, z której najwidoczniej ma nadzieję zarobić więcej niż z biletów.

Zaznaczmy jednak, że w Polsce film pojawi się w kinach dopiero 9 sierpnia, wiec na lipcową premierę w dystrybucji cyfrowej nie mamy co liczyć. „Motocykliści” opowiadają historię członków motocyklowego klubu działającego na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Na przestrzeni lat klub zmienia się z grupy lokalnych outsiderów w poważny gang.

zdj. Focus Features