Kolejna popularna seria trafiła na Netflix. Czy dostaniemy czwartą część „Więźnia labiryntu”?

Netflix może pochwalić się kolejną streamingową zdobyczą. Na platformę trafiła dzisiaj filmowa seria „Więzień labiryntu” należąca do Disneya. To dobry moment, żeby zastanowić się, czy zakończona w 2018 roku seria może doczekać się kontynuacji, o której mówi się już od kilku lat?

Więzień labiryntu” do obejrzenia na Netflix. Czy będzie nowa cześć serii?

Na początku kwietnia oferta Netfliksa została wzbogacona o kolejną porcję filmów na licencji. Wśród nich znalazła się seria filmowa dostępną do tej pory w streamingu wyłącznie na platformie Disney+. Mowa o „Więźniu labiryntu”, trylogi wyreżyserowanej przez Wesa Balla, na podstawie powieści Jamesa Dashnera. Gwiazdą wszystkich trzech części jest Dylan O'Brien, a na ekranie towarzyszyła mu Kaya Scodelario, którą mogliśmy oglądać ostatnio w serialu Dżentelmeni.

Sprawdź też: Twórca „Diuny” wyreżyseruje nowego Bonda? Są kandydatki na dziewczynę agenta 007.

W 2019 roku chwilę po przejęciu studia 20th Century Fox przedstawiciele Disneya sugerowali, że będą rozwijać znane franczyzy przejmowanej wytwórni i wśród nich miał znaleźć się także „Więzień labiryntu”. Od tego czasu nie pojawiły się jednak żadne konkretne informacje na temat tego, czy faktycznie doczekamy się jakiegoś rozwinięcia tego uniwersum.

Więzień labiryntu 4” ciągle możliwy. Prequel czy kontynuacja?

Fani cały czas nie powinni jednak tracić nadziei, bo studio ma podstawy, które może w łatwy sposób przenieść na filmowe lub serialowe opowieści. Kinowa seria bazuje na powieściach autorstwa Jamesa Dashnera, który obok głównej trylogii napisał także dwa prequele oraz dwie kontynuacje osadzone na kilkanaście lat przed i kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z filmów.

Istnieją więc dwa różne kierunki, w których Disney mógłby rozwinąć uniwersum. Decydując się na prequelowy film lub serial studio zabrałoby nas do okresu rozgrywającego się około 13 lat przed wydarzeniami z „Więźnia labiryntu”. Książkowy pierwowzór opowiada historię wybuchu epidemii wirusa na Ziemi i co prawda zaczyna się od prologu, w którym pojawiają się Thomas i Teresa, ale głównymi bohaterami historii są Mark i Trina, nastoletni przyjaciele, którzy przeżyli pierwszy wybuch epidemii i mieszkają z innymi ocalałymi w Appalachach.

Sprawdź też: Serialowe szaleństwo i filmowe nowości na wyciągnięcie ręki! Mamy tydzień pełen premier w streamingu.

wiezien labiryntu

Drugi z prequeli stanowiłby już spore wyzwanie w ekranizacji, bowiem jego akcja rozgrywa się na chwilę przed wydarzeniami z pierwszego filmu i kończy dokładnie w miejscu, w którym rozpoczyna się pierwszy „Więzień labiryntu”. Bohaterami tej historii są Thomas i Teresa, co oznacza, że ​​w obsadzie musieliby powrócić O'Brien i Scodelario i zostać odmłodzeni na ekranie.

Jeśli chodzi natomiast o kontynuacje, to ich akcja rozpoczyna się 73 lata po finale trzeciego filmu i koncentruje na zupełnie nowych bohaterach będących potomkami osadników, którzy przybyli na wyspę wraz z Thomasem. Ich życie zmienia się gdy do brzegu przybija łódź z kobietą przynoszącą tragiczne wieści z kontynentu.

zdj. Disney