Kolejna znajoma twarz wróci po latach do serii „Mission: Impossible”. Rolf Saxon w obsadzie

Na pokładzie ósmej części franczyzy „Mission: Impossible” zatytułowanej „Dead Reckoning Part Two” zameldowała się kolejna znajoma twarz. Do obsady produkcji dołączył właśnie Rolf Saxon wcielający się w jednego z trzecioplanowych bohaterów pierwszej odsłony. Pamiętacie go z kultowej sceny, w której Ethan Hunt wykradł z komputera Agencji tajne dane.

O angażu Saxona poinformował w mediach społecznościowych reżyser i scenarzysta widowiska, Christopher McQuarrie. Twórca odpowiadający za ostatnie części „Mission: Impossible” pokazał też zdjęcie przedstawiające bohatera, który po tym, jak dopuścił do wykradzenia tajnych danych przez Ethana Hunta, został zesłany przez Agencję na odludzie.

Dwie ostatnie części serii będą ze sobą ściśle połączone, tak jak miało to miejsce, chociażby w przypadku serii „Avengers”. Pierwsza z produkcji, „Dead Reckoning – Part One”, trafi do kin 14 lipca 2023 roku. W głównych rolach powrócą znani z poprzednich filmów: Vanessa Kirby jako Biała Wdowa, Rebecca Ferguson jako Ilsa, Simon Pegg jako Benji Dunn oraz oczywiście Tom Cruise w roli Ethana Hunta.

Sprawdź też: „John Wick 4” – recenzja filmu. Na drodze gniewu: Decydujące starcie: Dzień sądu.

Główna obsada filmu pojawi się również w zaplanowanej na czerwiec 2024 roku części ósmej, która będzie wielkim finałem trwającego od niemal 30 lat cyklu. Obydwie części do własnego scenariusza reżyseruje wspomniany McQuarrie. Wraz z Waddingham obsadę drugoplanową dwóch ostatnich odsłon tworzą m.in. Henry Czerny, Nick Offerman, Pom Klementieff, Cary Elwes czy polski aktor Marcin Dorociński.

zdj. Paramount Pictures