Kolejne nazwiska dołączają do prequela „To”. Z Pennywise’em powalczy aktor z „Daredevila”

Następne doniesienia z trwających castingów do serialowego prequela horroru „To”. W serialu, w którym powrócimy do miasteczka Derry z powieści Stephena Kinga pojawi się dwójka aktorów znanych z takich serii jak „Daredevil” czy „Zemsta”. 

Przypomnijmy, że serial – noszący tytuł „Welcome to Derry” – będzie prequelem obu części „To” adaptujących kultową powieść Stephena Kinga z lat 80. Nad tytułem czuwa twórca filmowych ekranizacji, Andy Muschietti. Reżyser ma też pojawić się za kamerą kilku odcinków seriiJej akcja rozegra się na niecałe trzydzieści lat przed wydarzeniami pierwszej odsłony filmowego widowiska z Billem Skarsgårdem. Produkcja przybliży historię-genezę klauna Pennywise'a i wyjaśni, dlaczego nadprzyrodzona istota co parę dekad powraca i żywi się mieszkańcami miasteczka Derry.

W ramach najnowszego raportu ujawniono, że z „Welcome to Derry” związali się Madeleine Stowe i Stephen Rider. Aktorkę możecie kojarzyć z takich filmów jak „Ostatni Mohikanin” czy „12 małp”. W ostatnich latach pojawiała się w serialowych produkcjach „Soundtrack” i „Zemsta”. Z kolei Rider ma w dorobku między innymi udział w filmie „Kamerdynder” oraz w trzecim sezonie serialu „Daredevil” Netfliksa. Stowe ma pojawić się w wybranych odcinkach serii zaś Riderowi przypadnie jedna z głównych ról.

To-obsada-Welcome-to-Derry.jpg

Dwójka aktorów dołączyła do obsady, w której są już Taylour Paige, Jovan Adepo, Chris Chalk i James Remar. Przypomnijmy, że w ramach niedawnego wywiadu do potencjalnego udziału w serii odniósł się też sam Bill SkarsgårdAndy Muschietti jest jednym z głównych pomysłodawców prequelowej historii, obok swojej małżonki Barbary Muschietti. Poza duetem nad serią pracują showrunnerzy Jason Fuchs i Brad Caleb Kane. Pierwszy z nich ma w dorobku scenariusze do „Wonder Woman” i „Wciąż cię widzę”. Drugi w tym samym charakterze pracował przy serialach „Tokyo Vice” i „Wojownik”. W gronie scenarzystów znaleźli się też Shelley Meals („See”), Cord Jefferson („Watchmen”, „Specjalista od niczego”), Austin Guzman („Chirurdzy”, „Sandman”), Helen Shang („Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”), Cherie Dimaline („Motherland: Fort Salem”), Gabe Hobson, Guadalis Del Carmen, Jasmyne Flournoy („Falcon i Zimowy żołnierz”, „Ręka Boga”) i Charlotte Ahlin.

Przybliżony termin premiery Welcome to Derry” nie został jeszcze ujawniony. Produkcja powstaje z myślą o platformie Max.

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros / Deadline