Kolejne platformy łączą oferty! Netflix i Apple TV+ razem w niższej cenie

Konkurencja na rynku streamingowym robi się coraz większa, a ceny usług stale rosną, więc najwięksi gracze próbują przyciągać do siebie widzów za pomocą nowego rozwiązania. Kolejne platformy zdecydowały się na stworzenie wspólnej oferty łączącej ich usługi w ramach jednego, tańszego pakietu.

Trzy platformy w jednym pakiecie i z rabatem 35%. To początek nowego trendu

Firma Comcast, do której należy platforma Peacock wyszła z inicjatywą mającą przyciągnąć widzów do jej serwisu streamingowego w obliczu zwiększającej się konkurencji na rynku oraz faktu, że jej główna oś działalności, jaką jest telewizja kablowa, zaczyna się kurczyć. Rozwiązaniem na polepszenie kondycji firmy ma być nowy pakiet wzorowany na rozwiązaniu znanym przez lata z rynku telewizji kablowej, w ramach którego widzowie będą mogli zyskać dostęp do katalogów trzech popularnych serwisów streamingowych Apple TV+, Netflix oraz właśnie Peacock w niższej cenie.

Począwszy już od przyszłego tygodnia firma zaoferuje usługę nazwaną StreamSaver, czyli pakiet łączący w sobie ofertę trzech serwisów: Peacock (z reklamami), Netflix w podstawowym palnie z reklamami oraz Apple TV+. Oczywiście po wykupieniu takiej usługi cena będzie korzystniejsza niż przy subskrybowaniu każdego serwisu z osobna. Cenę pakietu ustalono na 15 dolarów, co przekłada się na zniżkę w wysokości 35%. Osobno cena za Peacock Premium z reklamami wynosi obecnie 5,99 dolarów miesięcznie i wzrośnie w lipcu do 7,99 dolarów miesięcznie, za najtańszy plan Netfliksa trzeba w USA zapłacić 6,99 dolarów miesięcznie, a standardowy plan Apple TV+ to koszt 9,99 dolarów miesięcznie.

Sprawdź też: Netflix zaskakuje premierami! 40 filmów od konkurencji trafi na platformę!

netflix apple tv plus peacock pakiet

Tak o nowości w ofercie firmy Comast odpowiadającej za dostarczanie Internetu oraz telewizji kablowej w USA, mówił Dave Watson, prezes i dyrektor generalny Comcast Cable: „Są to trzy wysokiej jakości usługi streamingowe połączone w jeden atrakcyjny pakiet. To wielki sukces dla konsumentów… Jesteśmy podekscytowani współpracą z Netfliksem i Apple”.

Firma Comcast odpowiada tym ruchem na ostatnie ogłoszenie Disneya i Warnera, które poinformowały, że latem tego roku wprowadzą na rynek pakiet obejmujący serwisy streamingowe Max, Disney+ i Hulu. Jego cena nie została jeszcze ujawniona. Mamy jednak wyraźnie do czynienia z nową praktyką, która na razie rozwija się w USA, ale jeśli tylko zyska popularność na tym rynku, to zapewne zostanie wprowadzona też na innych rynkach, w tym też w Polsce. 

zdj. Netflix / Apple TV+