Rewolucja w streamingu! Disney+ i HBO Max połączą swoje platformy w jeden pakiet!

Streamingowy rynek lubi nas ostatnio zaskakiwać i przyszła pora na kolejną tego typu niespodziankę. Tym razem dotyczy ona połączenia ofert dwóch potężnych firm z branży rozrywkowej. Okazuje się, że  Disney i Warner Bros. Discovery nie będą już rywalizować o klienta samodzielnie i odkładają rywalizację na bok, aby nawiązać współpracę w ramach nowej inicjatywy dotyczącej połączenia ofert platform Disney+, Hulu i Max.

Kolejna rewolucja w streamingu. Disney+ i Max zapowiadają wspólną ofertę

Streamingowy rynek przeszedł w ostatnich latach spore zmiany i na dobre porzucił obrany wcześniej kurs nastawiony na ostrą rywalizację największych graczy takich jak Netflix, Disney+ i HBO Max. Od pewnego czasu obserwujemy kolejne dowody na to, że wszystkie liczące się firmy zaczynają coraz mocniej współpracować, chcąc pomagać sobie w walce o widza. Objawiało się to między innymi powrotem do dzielenia się licencjami na swoje oryginalne produkcje, z czego korzystał przede wszystkim Netflix mogący pozwolić sobie na odważne sięganie po treści dostępne w katalogu Warnera i Disneya. Obydwie firmy starają się gonić streamingowego hegemona i znalazły właśnie kolejny sposób na to, aby spróbować mocniej przekonać widzów do swoich serwisów.

Disney i Warner Bros. Discovery ujawniły właśnie, że stworzą wspólny pakiet oferujący dostęp do obydwu platform Max i Disney+ (wraz z Hulu). Szczegółowe informacje, takie jak cena i data premiery, nie zostały jeszcze ujawnione, ale wiemy, że pakiet będzie można kupić tego lata na stronach internetowych każdej z trzech platform. Potwierdzono też, że klienci będą mogli wybierać pomiędzy planami z reklamami i bez reklam. Na razie potwierdzono, że rozwiązanie zostanie wprowadzone na początek w Stanach Zjednoczonych. Można jednak zakładać, że z czasem trafi też na inne rynki, w tym do Polski.

Sprawdź też: Czy warto wybrać się na nową „Planetę małp”? Krytycy nie mają wątpliwości!

Disney plus max

Oczywiście nie będzie to oznaczało, że dojdzie do scalenia obydwu platform w jedną usługę. Pomimo zawiązanej współpracy aplikacje i treści poszczególnych serwisów pozostaną odrębnymi podmiotami, ale dzięki wspólnej ofercie użytkownicy będą mogli zyskać za jednym zamachem dostęp do szerokiej oferty od największych i najbardziej lubianych marek w branży rozrywkowej począwszy od stacji ABC i CNN po DC i Marvel – pakiet będzie oferował szeroką mieszankę filmów, seriali, dokumentów i programów rozrywkowych.

Oprócz pakietu nastawionego na łączenie oferty serwisów Disney+ i Max obydwie firmy dodatkowo połączyły siły z Fox Corp., aby wprowadzić na rynek pakiet transmisji sportowych, który dostępny będzie dla widzów z USA jesienią tego roku. To kolejny dowód na to, że czynione są spore wysiłki  mające na celu dopasowanie się obydwu platform do zmieniającego się krajobrazu streamingowego i chęć zaspokojenia zmieniających się potrzeb konsumentów, którzy coraz częściej szukają kompleksowych usług. Disney i Warner Bros. Discovery chcą tym samym zwiększyć zaangażowanie widzów w swoje serwisy i obniżyć współczynnik rezygnacji  z subskrybowania obydwu platform.

W osobnym komunikacie pojawiły się informacje dotyczące tego, że platforma Max planuje na jesień tego roku podwyżkę cen swoich abonamentów, co również powinno zachęcić widzów do sięgania po pakiet usług obejmujący obydwa serwisy.

zdj. Disney+ / HBO Max