Baner
Kolejne wielkie gwiazdy dołączają do obsady nowego filmu Christophera Nolana!

Christopher Nolan przygotowuje swój trzynasty pełnometrażowy film. Do ogłoszonych wcześniej aktorów dołączyły także dwie Hollywoodzkie gwiazdy Zendaya oraz Anne Hathaway. Film ma mieć swoją premierę w 2026 roku.

Aktorki dołączają do już wcześniej ogłoszonych Toma Hollanda i Matta Damona

Christopher Nolan pracuje nad kolejnym wielkim projektem filmowym, który zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń kinowych 2026 roku. Reżyser nie tylko napisze scenariusz i wyreżyseruje film, ale także zajmie się produkcją we współpracy ze swoją żoną, Emmą Thomas, pod szyldem studia Syncopy. Film zostanie wydany przez Universal Pictures, z którym Nolan wcześniej współpracował przy „Oppenheimerze”. Premiera została zaplanowana na 17 lipca 2026 roku, a zdjęcia mają ruszyć na początku 2025 roku.

Do obsady nowego filmu Nolana dołączają dwie wielkie gwiazdy Hollywood – Zendaya oraz Anne Hathaway, które dołączą do wcześniej ogłoszonych aktorów, Toma Hollanda i Matta Damona. Będzie to trzynasty pełnometrażowy film Nolana i jego druga produkcja realizowana z Universal Pictures, po ogromnym sukcesie „Oppenheimera”, który zarobił prawie miliard dolarów na całym świecie. Mimo usilnych prób Warner Bros., aby przyciągnąć reżysera z powrotem, Nolan zdecydował się jednak kontynuować współpracę z Universalem.

Zendaya, będąca obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek, niedawno wystąpiła w takich filmach jak „Diuna: Część II” oraz „Challengers”. W planach ma również powrót do swoich ikonicznych ról – Rue w popularnym serialu HBO „Euforia” oraz MJ w nadchodzącym „Spider-Manie 4”, gdzie ponownie zagra u boku Toma Hollanda.

Anne Hathaway ma już doświadczenie we współpracy z Christopherem Nolanem, wcześniej wystąpiła w takich hitach jak „Mroczny Rycerz powstaje” oraz „Interstellar”, w którym zagrała też obok Matta Damona. Ostatnio można ją było oglądać w filmach „Instynkt macierzyński” oraz „Na samą myśl o tobie”. Hathaway planuje także powrócić jako Mia w trzeciej części „Pamiętnika księżniczki”.

Sprawdź też: „Gladiator III” będzie jak „Ojciec Chrzestny II”? Ridley Scott ujawnia plany na przyszłość serii

Szczegóły dotyczące nowego filmu Nolana są na razie trzymane w ścisłej tajemnicy, jednak w mediach pojawiają się różne spekulacje na temat fabuły. Według plotek może to być thriller szpiegowski bez elementów science fiction lub horror o wampirach osadzony w latach 20. XX wieku. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje dotyczące tego projektu, aby przekonać się co szykuje dla widzów jeden z najbardziej cenionych współczesnych reżyserów.

źródło: The Hollywood Reporter