Kolejne zmiany w Warnerze. Walter Hamada nie jest już prezesem DC Films

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Walter Hamada, dotychczasowy prezes DC Films stracił swoje właśnie stanowisko. W ostatnich miesiącach mówiło się, że Hamada pożegna się z funkcją prezesa w okolicach premiery filmu o Czarnym Adamie.

Hamada stał na czele działu DC Films zajmującego się produkcją superbohaterskich widowisk opartych na komiksach od 2018 roku. W szeregach studia Warner Bros. spędził natomiast aż 15 lat. Jego ostatni kontrakt został odnowiony na początku 2021 roku i miał obowiązywać przez kolejne dwa lata do stycznia 2023 roku. Wcześniejsze opuszczenie szeregów spółki związane jest jednak z nowymi porządkami, które od miesięcy w szeregach firmy zaprowadza nowy prezes generalny David Zaslav. Od momentu dopięcia fuzji spółek WarnerMedia i Discovery swoje dyrektorskie stanowiska straciło już pięć osób. Wcześniej zwolnieni zostali już Toby Emmerich, Courtenay Valenti, Carolyn Blackwood i Allison Abbate. Spółka będzie musiała wypłacić Hamadzie odszkodowanie z tytułu wcześniejszego rozwiązania kontraktu.

Sprawdź też: „Czarny Adam” – recenzja filmu. Fałszywy mesjasz nadchodzi.

O tym, że Hamada straci swoje stanowisko, mówiło się już od kilku miesięcy i sam zainteresowany miał pełną świadomość tego, że jego dni w roli prezesa DC Films są już policzone. Wynika to z faktu, że David Zaslav chce zatrudnić na stanowisko prezesa swojego własnego człowieka, który podejmie się zreformowania superbohaterskiego oddziału Warnera. Prezes spółki pragnie, aby w najbliższych latach planami na rozwijanie uniwersum DC zajmował się ktoś taki jak Kevin Feige działający od lat z powodzeniem w Marvelu. Do tej pory najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska Hamady był Dan Lin, ale prowadzone z nim negocjacje zostały ostatecznie zakończone niepowodzeniem.

Co więcej, Hamada nie był zwolennikiem wprowadzanych przez Zaslava cięć i marginalizacji pozycji HBO Max w kwestii rozwijania komiksowego uniwersum DC Comics. Mówiło się nawet, że Hamada był gotów od odejścia z firmy, po tym, jak Zaslav zdecydował o całkowitym anulowaniu premiery filmu o Batgirl. Podczas swojej prezesury Hamada czuwał nad takimi produkcjami jak: „Czarny Adam”, „The Batman”, „Legion Samobójców: The Suicide Squad”, „Wonder Woman 1984”, „Ptaki nocy”, „Joker”, „Shazam!” oraz „Aquaman”. Oczywiście był także zaangażowany w serialowe tytuły takie jak chociażby „Peacemaker”.

zdj. Warner Bros.