Kolejne źródło sugeruje wrześniową datę premiery „Tenet”

Studio Warner Bros. nadal nie podało jeszcze nowej daty premiery swojego filmu Tenet, ale możliwe, że poznaliśmy ją dzięki jednej z dużych sieci amerykańskich multipleksów.

Amerykańska sieć kin Regal Cinemas ujawniła, że Tenet może pojawić się w amerykańskich kinach 4 września. Nie wiemy jeszcze, czy jest to oficjalna data premiery przekazana kinom przez Warnera, ale warto podkreślić, że wpisuje się ona we wcześniejsze przecieki, które sugerowały, że Warner będzie chciał wypuścić film właśnie w pierwszy piątek września ze względu na przypadające wtedy Święto Pracy. Jak na razie możemy być pewni jednak tylko tego, że przedstawiciele sieci Regal Cinemas pospieszyli się z ujawnieniem informacji o potencjalnej dacie premiery, ponieważ strona filmu została już usunięta.

Od 20 lipca wiemy już oficjalnie, że wyznaczona na 12 sierpnia premiera „Tenet” nie jest już aktualna, a ze względu na złą sytuację epidemiczną w USA produkcja Nolana nie doczeka się globalnej premiery. Mówi się także, że film Nolana może pojawić się na kilkunastu światowych rynkach pod koniec sierpnia tego roku.

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

zdj. Warner Bros.