Kolejny aktor w obsadzie serialowego „Obcego”. Znacie go ze szpiegowskiego thrillera Apple’a

Obsada serialowego podejścia do kultowego cyklu o Obcym nadal się rozrasta. W produkcji szykowanej przez Noaha Hawleya, twórcę „Fargo”, zobaczymy Moe Bar-Ela. Aktora znacie przede wszystkim z odcinkowego thrillera „Tehran” od platformy streamingowej Apple TV+ i serialu „Peryferal” na Prime Video.

Moe Bar-El w obsadzie „Obcego”. Dołączył do Timothy'ego Olyphanta

Doniesienia o zaangażowania aktora do serialu rozgrywającego się w świecie kultowego filmu Ridleya Scotta pojawiły się na łamach serwisu Deadline. Choć nie ujawniono żadnych detali związanych, z rolą, którą przyjdzie mu zagrać, wiemy, że w obsadzie Moe Bar-El spotka się z takimi gwiazdorami jak Timothy Olyphant czy Sydney Chandler (grającymi głównych bohaterów). 

Obcy serial Moe Bar-El.JPGMoe Bar-El (zdj. z serialu „Biuro szpiegów”) dołączył do nowego „Obcego”

Przypomnijmy, że akcja serialu rozegra się na Ziemi na wiele lat przed pojawieniem się Ellen Ripley. Fabuła będzie osadzona tylko na 70 lat w przyszłości. Projekt ma w pewnej części skupić się na rywalizacji wielkich korporacji tworzących sztuczną inteligencję. Przedsięwzięcie ma być połączeniem kina grozy z oryginalnego „Obcego” z 1979 roku oraz filmu akcji w duchu pierwszego sequela zrealizowanego siedem lat później przez Jamesa Camerona

Sprawdź też: Co z 2. sezonem „Rozdzielenia”? Twórca serialu udzielił odpowiedzi

Timothy Olyphant wcieli się w Kirsha, androida będącego mentorem i trenerem Wendy granej przez Chandler. Młoda bohaterka jest hybrydą, meta-człowiekiem posiadającą mózg i świadomość dziecka, ale ciało dorosłego. Obok wspomnianej trójki w obsadzie serialu znaleźli się także Alex Lawther mający wcielić się w żołnierza o imieniu CJ, Samuel Blenkin znany między innymi z ostatniego sezonu „Czarnego lustra”, który zagra prezesa futurystycznej korporacji, a także Essie Davis jako Dame Silvia, Adarsh ​​Gourav jako Slightly i Kit Young jak Tootles.

Warto przypomnieć, że zdjęcia do serialu toczyły się jeszcze do sierpnia ubiegłego roku – prace zostały wówczas wstrzymane z uwagi na strajk aktorów. Według najnowszych doniesień ekipa jeszcze w tym miesiącu ma ponownie znaleźć się na planie. Przybliżony termin premiery serialu nie został jeszcze ujawniony. Bliżej widzów znajduje się obecnie nowy film z kultowym Xenomorphem. Widowisko o pełnym tytule „Alien: Romulus” zadebiutuje w kinach dokładnie 16 sierpnia

źródło: deadline.com / zdj. Canal+ / 20th Century Studios