Kolejny gwiazdor Marvela oskarżony o napaść seksualną

Kolejny aktor związany z Marvelem znalazł się w centrum oskarżenia o napaść seksualną. Meksykański aktor Tenoch Huerta, który w zeszłym roku zadebiutował w MCU jako Namor, został oskarżony za pośrednictwem mediów społecznościowych przez saksofonistkę Maríę Elenę Ríos.

Tenoch Huerta  z filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” oskarżony o napaść seksualną

Ríos przedstawiła swoje oskarżenia wobec aktora w serii publicznych wiadomości wysłanych na Twitterze. Kobieta poruszyła kwestię rzekomej napaści próbując zdystansować się od organizacji Poder Prieto zajmującej się zwalczaniem rasizmu w Meksyku, której członkiem jest gwiazdor drugiego filmu z serii o Czarnej Panterze

W swoich publicznych tweetach María Elena Ríos kilkukrotnie nazwała aktora „seksualnym oprawcą”. Wszystko zaczęło się od tego, że kobieta oskarżyła organizację Poder Prieto o opublikowanie odcinka podcastu, na którego wydanie nie wyraziła zgody, ponieważ nie otrzymała zapłaty za swój udział w produkcji. Następnie saksofonistka oskarżyła całą organizację o chronienie Huerty i wyciszanie sprawy oskarżeń o napaść seksualną. Ríos twierdzi, że przedstawiciele Poder Prieto chronili wizerunek Huerty przy okazji premiery filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” i próbowali ją uciszyć, aby uniknąć wizerunkowego skandalu. Artystka twierdzi, że do jednej z takich prób wywierania nacisku doszło podczas jednego z jej koncertów.

Sprawdź też: Oni wszyscy pojawili się we „Flashu”. Lista gościnnych występów – jest kilka zaskoczeń.

Rios nie wdawała się w szczegóły swoich oskarżeń w kierunku aktora, ale odpowiadają kilku użytkownikom na Twitterze, najwyraźniej potwierdziła, że ​​została wykorzystana seksualnie przez Huertę i przyznała, że wie też o kilku innych jego ofiarach. Zasugerowała przy tym, że wszelkie szczegóły zostaną ujawnione w odpowiednim czasie. Nie wiemy jednak, czy jest to zapowiedź oficjalnego złożenia oskarżenia przeciwko meksykańskiemu gwiazdorowi. Jak na razie do oskarżeń  Ríos odniosła się publicznie wyłącznie organizacja Poder Prieto. W krótkim komunikacie czytamy: „Zostaliśmy oskarżeni o niezapłacenie za ten podcast. Nie możemy zapłacić za coś, co NIE jest naszą produkcją. Nie my go opublikowaliśmy, po prostu poleciliśmy tę treść, tak jak prawie każdego dnia polecamy inne...”.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu o przemoc w stosunku do swojej partnerki został oskarżony Jonathan Majors. Na 13 czerwca zaplanowano rozprawę w jego sprawie.

zdj. Marvel