Kolejny projekt Joaquina Phoenixa to intensywny gejowski romans

Ruszają przygotowania do nowego projektu Todda Haynesa, filmowca mającego w dorobku celebrowany dramat „Carol” oraz wyświetlany obecnie w kinach film „Obsesja”. W niezatytułowanej jeszcze produkcji zobaczymy Joaquina Phoenixa („Joker”). O czym opowie?

Zdjęcia do nowego filmu twórcy „Obsesji” startują latem. W głównej roli Joaquin Phoenix

Przypomnijmy, że Todd Haynes opowiadał o swoim następnym filmie jeszcze po pierwszych pokazach doskonale przyjętej „Obsesji”. Reżyser zdradził, że w ramach fabuły swego kolejnego projektu cofnie się do lat 30. ubiegłego wieku. „To historia miłosna o dwóch mężczyznach, oparta na oryginalnym i bardzo śmiałym scenariuszu. Wydaje mi się też, że to będzie pierwsza gejowska rola [Phoenixa]. Bardzo mnie ten projekt ekscytuje” – zapowiadał wówczas Haynes. 

Teraz, przy okazji zbliżającego się wielkimi krokami branżowego wydarzenia European Film Market, o projekcie dowiedzieliśmy się nieco więcej. Deadline donosi, że prawa do przyszłej produkcji zdobyło studio MK2 Films. W raporcie czytamy, że film wpisze wątek miłosną w historię detektywistyczną rozgrywającą się podczas podróży z Kalifornii do Meksyku. „Jeden z głównych bohaterów jest Rdzennym Amerykaninem. Drugi to skorumpowany gliniarz z Los Angeles” – dodano o fabule. 

Sprawdź też: Apple rusza w pościg za zabójcą Lincolna. Oto zwiastun historycznego thrillera „Obława”

Natalie Poriman i Julianne Moore w filmie Obsesja

Reżyser spodziewa się, że film doczeka się najbardziej rygorystycznej kategorii wiekowej jaką przewiduje amerykańska organizacja MPA, czyli NC-17. Taka klasyfikacja, oceniająca obraz jako skierowany wyłącznie do widzów dorosłych, ma wiązać się z bardzo otwartymi scenami miłosnymi, które Haynes i Phoenix zamierzają przedstawić na ekranie. Reżyser i zarazem scenarzysta filmu dodał w osobnym wywiadzie, że Phoenix będzie nie tylko główną gwiazdą, a również współscenarzystą projektu. „Tak naprawdę pisaliśmy razem z nim. Ja, Jon Raymond i Joaquin wspólnie opracowaliśmy tę historię” – tłumaczył Haynes.

Zdjęcia do filmu mają wystartować jeszcze tego lata.

źródło: Deadline / zdj. Depositphotos