Kolejny serial Neila Gaimana stracił showrunnera. Po „Dobrym omenie” padło na adaptację znanej powieści

Wygląda na to, że Amazon trwale zakończył współpracę z Douglasem Mackinnonem. Przed paroma dniami ujawniono, że filmowiec nie powróci do roli showrunnera przy finałowym sezonie „Dobrego omenu”. Teraz serwis Deadline wskazuje, że Mackinnon zrezygnował z funkcji kierowniczej również przy innym serialu współtworzonym przez Neila Gaimana („Sandman”, „Amerykańscy bogowie”).

Amazon szykuje kolejny serial od Neila Gaimana

Chłopaki Anansiego” miały być kolejnym wspólnym projektem Mackinnona i Gaimana, którego powieść posłużyła jako pierwowzór dla scenariusza. Współshowrunner postanowił jednak odłączyć się od przyszłego serialu Amazon Prime Video. Jak informuje Deadline, doszło do tego jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, gdy końca dobiegał pierwszy etap postprodukcji (zdjęcia zakończono w maju 2022). 

Limitowana seria opowie historię Grubego Charliego, młodego chłopaka, który przywykł do bycia zawstydzanym przez swojego ojca. Kiedy ojciec Charliego umiera, chłopak uświadamia sobie, że jego ojciec był Anansi, bogiem-oszustem. Gruby Charlie odkrywa też, że ma brata. Pająk, brat Charliego, wkracza w jego życie, starając się uczynić je bardziej intrygującym.

Warto dodać, ze „Chłopaki Anansiego” to niebezpośredni spin-off najsłynniejszej powieści w dorobku Neila Gaimana, czyli „Amerykańskich bogów”. Scenariusz do serialu opracował sam Gaiman przy współpracy z Sir Lennym Henrym.

Pomimo zrezygnowania z funkcji showrunnera – decyzji, której nie skomentowali ani przedstawiciele Prime Video, ani uczestnicy produkcji – Douglas Mackinnon zostanie uwzględniony przy realizacji jako producent wykonawczy. Przy jednym z sześciu odcinków zostanie też wymieniony jako reżyser. Przy innym – jako osoba odpowiedzialna za nakręcenie „dodatkowych materiałów”. Przyczyna zerwania współpracy z Amazonem (w przypadku zarówno „Anansiego” jak i „Dobrego omenu, nieoficjalnie przedłużonego na trzeci i zarazem finałowy sezon) nie została podana do wiadomości. 

Przypomnijmy, że w podwójnej roli głównej – Charliego i Pająka – w ekranizacji „Chłopaków” występuje Malachi Kirby („Korzenie”). Samego Anansiego zagrał natomiast Delroy Lindo, znany między innymi z filmu „Pięciu braci Spike'a Lee. Przez serię przewiną się też Hakeem Kae-KazimEmmanuel Ighodaro, Cecilia Noble, Ayanna Witter-Johnson, Don Gilet oraz Whoopi Goldberg.

Źródło: Deadline / zdj. Prime Video