Amazon szykuje powtórne nadejście Mesjasza. Trzeci sezon domknie historię hitowego serialu

Przedłużenie „Dobrego Omenu” – początkowo zaplanowanego jako serial limitowany – na drugi sezon okazało się znakomitą decyzją ze strony Prime Video. Jak wynika z nowego raportu, włodarze platformy idą za ciosem i wkrótce zlecą Neilowi Gaimanowi przygotowanie trzeciej i zarazem finałowej serii. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że z produkcją pożegnał się dotychczasowy reżyser i współshowrunner.

Pierwszy sezon „Dobrego Omenu” – debiutujący jeszcze w maju 2019 roku – był pełną adaptacją wspólnej powieści Gaimana i słynnego Terry'ego Pratchetta, ale po dobrym przyjęciu Amazon zdecydował się na kontynuowanie przygód głównych bohaterów. W sześcioodcinkowym sezonie drugim dwaj bohaterowie, Crowley (David Tennant) i Aziraphale (Michael Sheen) spróbowali powrócić do życia codziennego pośród śmiertelników w londyńskim Soho. Choć dopiero co udaremnili nadejście Apokalipsy, nieoczekiwany posłaniec szybko wpędził ich w kolejną przygodę.

W finale sezonu – tym razem ewidentnie rozpisanym z perspektywą rozciągnięcia historii na następną serię – byliśmy świadkami rozstania głownych bohaterów. W ostatnich chwilach odcinkach Aziraphale opuszcza Ziemię, by dołączyć do sił Nieba. Były zbuntowany anioł otrzymuje od Metatrona zadanie zorganizowania drugiego nadejścia Zbawiciela. Jak możemy się spodziewać to właśnie ten wątek odegra największą rolę w wydarzeniach sezonu trzeciego.

Najnowszy raport serwisu Deadline wskazuje, że Amazon znajduje się o krok od oficjalnego zlecenia następnej odsłony serialu. Potwierdzono zarazem, że trzeci sezon będzie ostatnim spotkaniem z postaciami Tennanta i Sheena. Przy okazji następnych odcinków do „Dobrego Omenu” nie powróci przy tym Douglas Mackinnon, który – obok Neila Gaimana – pełnił rolę showrunnera serialu, zajmując się przy tym również reżyserią i produkcją wykonawczą. O zrezygnowaniu z dalszej pracy przy produkcji Mackinnon poinformował osobiście, na łamach swojego profilu na Instagramie. „Douglas postanowił związać się z innymi projektami” – potwierdził później również Gaiman.

Sprawdź też:

W odpowiedzi na zapytania fanów pisarz potwierdził też, że sezon trzeci domknie historię rozpoczętą przez niego i Terry'ego Pratchetta w kultowej powieści fantasy, którą napisali wspólnie w 1990 roku. Na chwilę obecną nie wiemy, ile trzeba będzie czekać na premierę finałowego rozdziału serialu. Nie wiemy też, kto zastąpi Mackinnona na kluczowych stanowiskach realizacyjnych.

Źródło: Deadline / zdj. Amazon Prime Video