Kolejny serial Prime Video anulowany pomimo przedłużenia na 2. sezon

Znamy już tytuł drugiego serialu anulowanego przez Prime Video pomimo wcześniejszego przedłużenia na kolejny sezon. Po niespodziewanie skasowanym Peryferal” anulacji doczekała się również „Ich własna liga”. To komediodramat wydany w minionym roku będący adaptacją kultowego filmu z lat 90., w którym wystąpili Tom Hanks i Geena Davis. Także i w tym przypadku powodem takiej decyzji są trwające od kilku miesięcy strajki.

Strajki zbierają żniwa. Jeszcze jeden serial Prime Video został anulowany

Debiutancka odsłona nowej „Ich własnej ligi” pojawiła się w ofercie platformy Prime Video w sierpniu zeszłego roku z ośmioma epizodami. Wiosną tytuł został przedłużony przez Amazona na drugi (a zarazem ostatni) 4-odcinkowy sezon, jednak wszystko wskazuje na to, że finał nie dojdzie do skutku w związku z przeszkodą w postaci strajków hollywoodzkich scenarzystów i aktorów. 

Źródła, na które powołują się największe insiderskie serwisy, wskazują, że decyzja została podyktowana brakiem perspektywy szybkiego powrotu na plan nowej serii. Obecny scenariusz mógłby zakładać debiut finału w Prime Video nie wcześniej niż w 2025 roku, co oznacza co najmniej trzyletnią przerwę w emisji tytułu. 

O czym opowiada serial „Ich własna liga”? Obsada i twórcy 

Kadr z serialu Ich własna liga za Prime Video.jpg

Akcja serialu „Ich własna liga” rozgrywa się w 1943 roku. Protagonistka o imieniu Carson jedzie do Chicago na kwalifikacje do amerykańskiej żeńskiej ligi baseballowej. Tam poznaje inne kobiety marzące o grze w baseball i nawiązuje znajomości, które otwierają jej świat. Mieszkająca w Rockford Max Chapman również przychodzi na testy, ale nikt nie daje jej szansy. Z pomocą najlepszej przyjaciółki, Clance, musi znaleźć inny sposób na spełnienie swoich marzeń.

W głównej roli nowej wersji „Ich własnej ligi” obsadzona została Abbi Jacobson, aktorka znana z udzielania głosu Księżniczce Bean w animacji „Rozczarowani” od Netfliksa. W pozostałych kreacjach oglądać mogliśmy przede wszystkim: Chanté Adams („Voyagers”), D'Arcy Carden („Dobre miejsce”), Robertę Colindrez („I Love Dick”), Gbemisolę Ikumelo („Na poboczu”), Kelly McCormack („George & Tammy”) oraz Molly Ephraim („Paranormal Activity 2”).

Może zainteresuje Cię: Slasher w sam raz na Halloween. Gwiazda „Sabriny” w komedio-horrorze Amazona

Za stworzenie produkcji odpowiedzialni są Will Graham („Mozart in the Jungle”) oraz odtwórczyni roli głównej. Para pełniła również funkcję producentów wykonawczych obok takich nazwisk jak Desta Tedros Reff, Hailey Wierengo czy Jamie Babbit