Prime Video zmienia zdanie! Nowy serial jednak ANULOWANY. Nie będzie drugiego sezonu

Nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich czekających na drugi sezon serialu „Peryferal” z Chloë Grace Moretz w roli głównej. Mimo że Amazon kilka miesięcy temu zamówił realizację kolejnych odcinków, postanowił zmienić zdanie i produkcja emitowana na platformie Prime Video jednak nie doczeka się drugiego sezonu.

Serial „Peryferal” jednak nie powróci z drugim sezonem. Amazon zmienia zdanie

Serial „Peryferal” bazujący na powieści autorstwa Williama Gibsona debiutował w streamingu pod koniec października ubiegłego roku. W lutym produkcja została ostatecznie przedłużona na drugi sezon, ale teraz dowiedzieliśmy się, że Amazon wycofał się z tej decyzji. Powodem tego, że Prime Video jednak nie zrealizuje drugiego sezonu, jest przedłużający się strajk scenarzystów i aktorów. Prace na planie miały ruszyć jeszcze w tym roku, a premierę nowych odcinków planowano na 2024 roku, ale rozpoczęty na początku maja strajk WGA zatrzymał wstępne prace przedprodukcyjne nad drugim sezonem „Peryferal”.

Przedłużający się protest doprowadził do tego, że Amazon w końcu porzucił plany na rozwijanie projektu. Firma jest przekonana, że serial potrzebował szybkiej realizacji nowych odcinków, aby utrzymać zainteresowanie widzów, a jeśli miałby powrócić dopiero w okolicach 2025 roku, jego realizowanie nie jest już opłacalne. Dodatkowo „Peryferal” jest serią science fiction, więc koszty jego tworzenia są wysokie, co również miało wpływ na tę decyzję. Wygląda na to, że strajk niedługo wpłynie też na inne seriale. Źródła z Hollywood donoszą, że ze względu na trwające protesty Amazon rozważa też anulowanie innej produkcji, która została wcześniej przedłużona na kolejny sezon.

Koniecznie sprawdź też:

O czym opowiada „Peryferal”? Kto zagrał w serialu?

Główną bohaterką serialu jest Flynne Fisher (Chloe Grace Moretz), kobieta desperacko usiłująca utrzymać więzi rodzinne w zapomnianym świecie przyszłej Ameryki. Flynne mieszka na południu Ameryki na prowincji i pracując w lokalnej drukarni 3D, jednocześnie dorabiając na grach VR dla bogaczy. Pewnej nocy zakłada swoje słuchawki i ląduje w futurystycznym Londynie – tajemniczym świecie, urzekająco innym od jej własnej, ciężkiej egzystencji. Nie jest to jednak gra, w którą Flynne kiedykolwiek grała. Dziewczyna szybko zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie jest to wcale rzeczywistość wirtualna… to prawdziwe życie. Okazuje się, że ktoś w Londynie za siedemdziesiąt lat znajdzie sposób na otwarcie drzwi do świata Flynne. Gdy bohaterka stara się odkryć, kto połączył dwa światy i w jakim celu tego dokonał, jej obecność w przyszłości wprawia w ruch niebezpieczne siły… siły, które chcą zniszczyć Flynne i jej rodzinę.

Za serialową adaptację powieści odpowiadali Jonathan Nolan i Lisa Joy pracujący do niedawna nad serialem „Westworld”. W obsadzie serialu znaleźli się między innymi: T'Nia Miller (Nawiedzony dwór w Bly), JJ Field („Austenland”), Charlotte Riley („Wichrowe wzgórza”), Adelind Horan („Shirley”) i Alex Hernandez. Twórcami produkcji są showrunner Scott B. Smith („Prosty plan”), reżyser Vincenzo Natali („W wysokiej trawie”), Greg Plageman („Impersonalni”).

źródło: deadline.com / zdj. PAVEL MURAVEV / Depositphotos / Prime Video