Kolejny tydzień – kolejne nazwiska w obsadzie „Oppenheimera”. Do filmu Nolana dołącza aktor z „Gotowych na wszystko”

Następne nazwiska w obsadzie szykowanej przez Christophera Nolana biografii Roberta Oppenheimera. W filmie powstającym dla wytwórni Universal Pictures wystąpią aktorzy znani z „Being the Ricardos” i serialu „Gotowe na wszystko”.

W filmie pojawią się między innymi Robert Downey Jr, Matt Damon, Emily Blunt, Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Krumholtz, David Dastmalchian oraz ogłoszony niedawno Gustaf Skarsgård. Znany z filmów Nolana i między innymi serialu „Peaky Blinders” Cillian Murphy wcieli się w postać tytułowego fizyka. Epizodyczny występ zaliczy rownież Gary Oldman.

Teraz do obsady dołączyli też Christopher Denham („Being the Ricardos”, „Dźwięk mego głosu”) i Josh Zuckerman („Gotowe na wszystko”, „The Offer”). Postacie, które nowi aktorzy zagrają w filmie nie zostały jeszcze ujawnione.

Scenariusz do „Oppenheimera”, autorstwa samego Christophera Nolana, powstał na podstawie książki „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera”, za którą odpowiadają Kai Bird oraz Martin J. SherwinZdjęcia do filmu trwają już od kilku tygodni w Nowym Meksyku. Film ma zawitać do kin 23 lipca 2023 roku.

Źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.