Kolejny zwrot akcji w „Sukcesji”. Sarah Snook komentuje wydarzenia z ostatniego odcinka

Wygląda na to, że po wydarzeniach z trzeciego odcinka finałowego sezonu „Sukcesji” twórcy chcą w każdym kolejnym epizodzie zaskakiwać widzów kolejnymi przełomowymi wydarzeniami. Po emisji czwartego odcinka na radarze fanów znalazła się przede wszystkim Shiv Roy. Jak zaskakujący zwrot akcji wpłynie na jej dalszą walkę o władze w Waystar Royco? O swojej bohaterce i jej decyzjach w wywiadzie opowiedziała Sarah Snook.

Ostrzeżenie: Dalsza część materiału zawiera informacje będące SPOILERAMI dotyczącymi wydarzeń z czwartego odcinka finałowego sezonu serialu „Sukcesja”.

Czy Shiv Roy jest w ciąży? Jak zmieni się pozycja bohaterki?

Jeszcze przed złożeniem trumny z ciałem Logana Roya do grobu wśród jego dzieci zaczynają się tarcia wywołane chęcią przejęcia władzy w medialnym gigancie. W czwartym odcinku Kendall i Roman zostali wybrani tymczasowymi prezesami Waystar, co zepchnęło na margines Shiv, która również miała ambicję dotyczące najważniejszego stanowiska w rodzinnej firmie. Mimo zapewnień ze strony braci, że będą informować ją o każdej decyzji, nie ma wątpliwości, że jej wpływy w firmie będą teraz znacznie mniejsze.

Próba podniesienia swojej pozycji wydaje się teraz z perspektywy Shiv wyjątkowo skomplikowana, a jakby tego było mało, to los sprawił jej dodatkową niespodziankę. Na początku odcinka dowiedzieliśmy się, że Shiv jest w ciąży, a łączenie ewentualnego macierzyństwa z walką o wpływy w firmie wydaje się zadaniem wręcz niemożliwym do zrealizowania. Oczywiście nie możemy zapominać, że sytuację bohaterki jeszcze mocniej komplikuje fakt, że ojcem nienarodzonego dziecka jest zapewne Tom, z którym Shiv jest w trakcie rozwodu.

Sprawdź też: Film „Ant-Man i Osa: Kwantomania” dostępny online. Gdzie obejrzeć nowy rozdział MCU?

Sarah Snook wcielająca się w Shiv Roy zdradziła w nowym wywiadzie, dlaczego jej bohaterka postanowiła na razie zachować informację o ciąży tylko dla siebie.

Myślę, że to zbyt skomplikowane [powiedzieć Tomowi o ciąży]. Za dużo się dzieje. Ciągle dochodzi do zmian… Właśnie zmarł jej ojciec. Dochodzi ciągle do kolejnych machinacji biznesowych i wciągnięcie w to Toma ramach rodzinnych spraw spowodowałoby jeszcze większe zamieszanie. Sama nie wie, jak się z tym czuje. W pewnym sensie myślę, że chce najpierw zrozumieć, jakie są jej własne uczucia w związku z ciążą, zanim uczucia Toma wprowadzą zamieszanie.

Piąty odcinek pod tytułem „Kill List” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych już 23 kwietnia. W Polsce będziemy mogli zobaczyć go równo z premierą w USA, czyli 24 kwietnia o godzinie 03:00 na platformie HBO Max i antenie HBO.  

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. HBO