Kompozytor „Aladyna” i „Herkulesa” napisze ścieżkę do nowej animacji Skydance

Ośmiokrotny laureat Oscara, Alan Menken przygotuje ścieżkę dźwiękową do szykowanej przez studio Skydance Animation produkcji „Spellbound”. Nowa pełnometrażowa animacja opowie o młodej dziewczynce, która musi przełamać klątwę ciążącą nad jej królestwem. 

„Spellbound” powstaje w reżyserii Vicky Jenson („Shrek”) i według scenariusza Lauren Hynek i Elizabeth Martin („Mulan”) oraz Lindy Woolverton („Król Lew”, „Piękna i Bestia”). 

Menken dołączy do drużyny, w której znajduje się już producent Chris Montan i częsty współpracownik kompozytora, nagrodzony statuetką Grammy Glenn Slater. Warto przypomnieć, że w dorobku Menkena znajdują się oprawy do niemal wszystkich kultowych animacji Disneya: „Małej syrenki”, „Pięknej i Bestii”, „Aladyna”, „Pocahontas”, „Dzwonnika z Notre Dame” i „Herkulesa”. 

O angażu kompozytora wypowiedziała się ostatnio reżyserka filmu:

Muzyka Alana Menkena definiuje całe pokolenie i jest uwielbiana przez widownie na całym świecie. Od samego początku wiedzieliśmy, że magiczny świat [„Spellbound”] będzie wypełniony muzyką i że tylko Alan będzie mógł go poprawnie ożywić. 

Na ten moment szczegóły „Spellbound”, w tym data premiery widowiska, pozostają nieznane. 

Źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. Disney