Koniec serialu „Reservation Dogs”. Czwarty sezon nie powstanie

Serial „Reservation Dogs” opowiadający historię nastoletnich rdzennych Amerykanów, nad którym jako producent czuwa Taika Waititi („Thor: Miłość i grom”) nie doczeka się kolejnego sezonu. Produkcja zakończy się po trzech sezonach.

To koniec serialu „Reservation Dogs”. Czwarty sezon nie powstanie

Rdzenni i wściekli” to komediowy dramat opowiadający losy rdzennych nastolatków z rolniczej Oklahomy, którzy kradną, rabują i oszczędzają, żeby wyjechać do egzotycznej, tajemniczej i dalekiej Kalifornii. By im się to udało, muszą zebrać wystarczająco dużo pieniędzy, przechytrzyć ćpunów żyjących na złomowisku na peryferiach miasta oraz przetrwać walkę o terytorium z dużo silniejszym gangiem. Produkcja nie powróci jednak do widzów z kolejnym sezonem. Twórcy potwierdzili oficjalnie, że trzecia seria będzie finałową. W swoim oświadczeniu współtwórca Sterlin Harjo zapewniał jednak, że jest to twórcza decyzja i opowiadana historia otrzyma pełnoprawne zakończenie.

„Ciężko mi o tym pisać i jeszcze trudniej było podjąć tę decyzję. Była to jednak twórcza decyzja właściwa dla serialu. Zawsze wiedziałem, jaki będzie koniec tej historii, nie wiedziałem tylko, kiedy do niego dojdzie. Kontynuując opowiadanie historii i pisanie scenariuszy w tym sezonie, stało się jasne dla producentów, Taiki i mnie, że finał trzeciego sezonu będzie idealnym finałem serialu” – napisał w poście na Instagramie.

Sprawdź też: To najgorzej oceniany sezon „Wiedźmina”. Widzowie masowo wystawiają skrajne oceny.

Serial był przełomowy pod względem przedstawienia rdzennych mieszkańców na ekranie telewizorów. Stanęli oni po obu stronach kamery. Jedyna w swoim rodzaju ekipa produkcji opowiadała historię, która jest związana z ich życiowymi doświadczeniami. Trzeci sezon serialu „Rdzenni i wściekli” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych w sierpniu tego roku. W Polsce produkcja dostępna jest na platformie Disney+, ale nie wiemy jeszcze, kiedy finałowe odcinki zawitają do naszego kraju.

zdj. FX