Koniec spekulacji. „Sok z żuka 2” z datą premiery. Michael Keaton i Jenna Ortega zagrają u Tima Burtona

Koniec niepewności i niepotwierdzonych przecieków. Studio Warner Bros. oficjalnie wyznaczyło datę premiery kontynuacji kultowej produkcji „Sok z żuka”, która połączyła Michaela Keatona i Tima Burtona.

Sok z żuka 2” powstanie. Premiera w przyszłym roku 

W ostatnich latach temat ewentualnej kontynuacji „Soku z żuka” wracał jak bumerang, ale ostatecznie plany wytwórni nigdy nie kończyły się żadnymi konkretnymi ruchami. To jednak już przeszłość. Sequel właśnie stał się faktem. Studio oficjalnie poinformowało, żeSok z żuka 2” pojawi się na ekranach kin już 6 września 2024 roku. Zdjęcia mają wystartować już jutro w Londynie.

Sprawdź też: FILM W FILMIE W RAMACH FILMU: Produkcje z kinem w roli głównej.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na temat produkcji, Jenna Ortega wcieli się w córkę Lydii, bohaterki granej przed laty przez Winonę Ryder. Swoją rolę z oryginalnej produkcji w kontynuacji potworzy Michael Keaton, a wyreżyserowaniem filmu ponownie zajmie się Tim Burton. Scenariusz do filmu napisał Mike Vukadinovich pracując na szkicu przygotowanym przez Setha Grahame-Smitha i Davida Katzenberga. W obsadzie produkcji znalazł się także Justin Theroux znany z „Pozostawionych” od HBO. Do roli z oryginału wróci też wspomniana Winona Ryder.

Sok z żuka” z 1988 roku był pierwszym wspólnym projektem reżysera Tima Burtona i Michaela Keatona. W kolejnych latach duet spotkał się na planie dwóch odsłon filmowych przygód Batmana, a w 2019 roku po wielu latach przerwy ich czwartym wspólnym projektem była aktorska wersja animacji „Dumbo”.  

zdj. Warner Bros. / Netflix