Konkurs – wygraj soundtrack „Król Lew” (2019) na CD!

19 lipca 2019 roku do sprzedaży w polskich sklepach trafił soundtrack z filmu „Król Lew” w reżyserii Jona Favreau. Zapraszamy zatem do udziału w konkursie, w którym mamy do rozdania aż cztery egzemplarze płyty, wydanej w naszym kraju nakładem Universal Music Polska.

O soundtracku

19 lipca do polskich kin zawitała produkcja ze studia Walt Disney Pictures – film w reżyserii Jona Favreau, który przywraca na ekran ulubione postacie w całkiem nowym wymiarze. Nowa adaptacja „Króla Lwa”, podobnie jak oryginalna animacja z 1994 roku, to fantastyczna mieszanka akcji i humoru w przepięknej oprawie muzycznej. Ścieżkę dźwiękową do filmu tworzyli zdobywcy wielu nagród (w tym Oscara i Grammy), między innymi Elton John, Tim Rice oraz Hans Zimmer. Ten autorski dream team przygotował także specjalny, utrzymany w afrykańskim klimacie utwór pt. „Never too Late”, który usłyszymy podczas napisów końcowych filmu.

„Już sama muzyka ma na Ciebie ogromny wpływ” – mówi Favreau. „Nawet jeżeli ktoś nie widział filmu czy przedstawienia, to i tak będzie w stanie poczuć magiczną moc, która z niej płynie. Jeżeli jednak ktoś widział film i dorastał z jego muzyką, to słuchając jej, może nagle i bezwarunkowo przywołać historię Simby oraz wszystkie wspomnienia i emocje z przeszłości. Nie tylko z czasów dzieciństwa, ale także wszystkich wydarzeń związanych z własnym doświadczeniem z filmem Król Lew”.

„Zespół twórców i wykonawców, którzy wspólnie pracowali przy tym projekcie jest wręcz niespotykany” – dodaje Mitchell Leib, dyrektor generalny działu Muzyki i Ścieżek Dźwiękowych w The Walt Disney Studio. „Głęboka miłość i instynkt Jona Favreau do współpracy muzycznej zainspirowały Hansa Zimmera, Lebo M., Pharrella Wiliamsa, Eltona Johna, Tima Rice’a, Beyoncé, Donalda Glovera i cały zespół do ogromnego zaangażowania artystycznego, czego efektem jest przejmująca podróż muzyczna, prawdziwa uczta filmowa”.

Ścieżka dźwiękowa do filmu „Król Lew” zawiera nowe wersje piosenek, które znamy już od lat z animacji Disneya z 1994 roku. Nowe aranżacje opracował południowo-afrykański kompozytor i wykonawca Lebo M., odpowiedzialny za partie wokalne i afrykański chór. Produkcję muzyczną wspierał też Pharrell Williams, popularny wokalista, autor tekstów i producent.

Hans Zimmer zdał sobie sprawę z faktu, że to motywy muzyczne, które napisał do animacji tworzyły emocjonalną podstawę opowiadanej historii. Dlatego właśnie ponownie zaprosił do projektu osoby, z którymi współpracował w 1994 roku. Byli to: Lebo M., dyrygent Nick Glennie-Smith, orkiestrator Bruce Fowler, aranżer Mark Mancina oraz Carmen Twillie – chórzystka, która pierwotnie wykonywała piosenkę „Circle of Life” („Krąg życia”). Aby uzyskać efekt grania „na żywo”, do nagrań zatrudniono orkiestrę Re-Collective.

Na polskiej edycji ścieżki dźwiękowej znajdziemy znane piosenki w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego i Michała Wojnarowskiego, zaśpiewane przez wyjątkową obsadę nowego Króla Lwa”. W naszej wersji językowej wystąpili: Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Michał Piela, Piotr Polk, Natalia Sikora, Eryk Lubos, Adam Woronowicz, Marcin Januszkiewicz, Zofia Nowakowska, Pola Piłat i Paweł Szymański

Król Lew (2019) - okładka polskiego wydania soundtracku CD

Tracklista wydania polskiego:

1. Krąg życia/Nants’ Ingonyama – Monika Urlik, Lebo M. (4:01)
2. Życie nie jest sprawiedliwe – Hans Zimmer (1:43)
3. Świetliki Rafikiego – Hans Zimmer (1:52)
4. Strasznie już być tym królem chcę – Paweł Szymański, Pola Piłat, Piotr Polk (3:22)
5. Cmentarzysko słoni – Hans Zimmer (6:38)
6. Dam wam znak – Artur Żmijewski (2:03)
7. Pędzące stado – Hans Zimmer (7:46)
8. Skaza przejmuje tron – Hans Zimmer (2:50)
9. Hakuna Matata – Maciej Stuhr, Michał Piela, Paweł Szymański, Marcin Januszkiewicz (4:11)
10. Simba żyje! – Hans Zimmer (3:38)
11. Lew stary mocno śpi – Maciej Stuhr, Michał Piela (1:24)
12. Pieśń o miłości – Zofia Nowakowska, Marcin Januszkiewicz, Maciej Stuhr, Michał Piela (3:02)
13. Odbicie Mufasy – Hans Zimmer (5:09)
14. Spirit – Beyoncé (4:37)
15. Bitwa o Lwią Skałę – Hans Zimmer (11:01)
16. Pamięć – Hans Zimmer (3:09)
17. Never Too Late – Elton John (4:09)
18. He Lives in You – Lebo M. (5:05)
19. Mbube – Lebo M. (1:56)

 

Czas trwania płyty: 77:36

Zadanie konkursowe

Napiszcie krótko o swoich wrażeniach z pierwszego seansu „Króla Lwa” (1994) Roba Minkoffa i Rogera Allersa. Lub – jeśli wolicie – możecie podzielić się odczuciami z ostatniego odsłuchu soundtracku do tej animacji.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy@filmozercy.com, w tytule wiadomości wpisując Król Lew – konkurs”. Konkurs trwa do 27 lipca 2019 r. włącznie. I jeszcze dwie bardzo ważne sprawy: nie zapomnijcie o swoim imieniu i nazwisku oraz pamiętajcie, aby uważnie zapoznać się z poniższym regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu:

  1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do dnia 27 lipca 2019 roku prześle odpowiedź na powyższe zadanie konkursowe na adres konkursy@filmozercy.com.
  2. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaakceptuje regulamin konkursu, wpisując w treści wiadomości adnotację Akceptuję regulamin konkursu”. Zgłoszenia bez akceptacji nie będą brane pod uwagę.
  3. Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania większej ilości zgłoszeń przez jednego Uczestnika lub przesłania kilku zgłoszeń z jednego adresu e-mail, w konkursie weźmie udział najwcześniejsze zgłoszenie, przesłane w czasie trwania Konkursu.
  4. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy płytami CD, a nagrody zostaną dostarczone do laureatów akcji w ciągu 21 dni od powiadomienia drogą mailową o wygranej.
  5. Portal Filmozercy.com nie ponosi odpowiedzialności za opóżnienia w dostarczeniu przesyłek z nagrodami, za nie dostarczenie ich w planowanym terminie oraz za wszelkie ewentualne uszkodzenia powstałe podczas ich transportu.
  6. W konkursie wezmą udział jedynie osoby, które prześlą odpowiedź na zadanie konkursowe.
  7. Każdy uczestnik konkursu przesyłający zgłoszenie, wyraża zgodę na przekazanie swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, adres do wysyłki nagrody) portalowi Filmozercy.com w celu wysłania nagrody na wskazany przez uczestnika adres.
  8. W związku z wejściem w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), laureaci akcji o wygranej zostaną powiadomieni drogą mailową w ciągu trzech dni od daty zakończenia konkursu (27 lipca 2019 roku).

źródło: zdj. Disney / Walt Disney Records / materiały prasowe: Universal Music Polska