Kontynuacja „Jokera” staje się faktem. Warner wyznacza datę premiery filmu „Joker: Folie À Deux”

Studio Warner Bros. wyznaczyło datę premiery wyczekiwanej kontynuacji filmowych przygód Jokera, którego zagrał Joaquin Phoenix. Fani czekający na kontynuację kasowego hitu z 2019 roku mogą już rozpocząć odliczanie do jesieni 2024 roku.

Data premiery filmu „Joker: Folie À Deux” została wyznaczona na 4 października 2024 roku. To oznacza, że studio chce wypuścić film o Jokerze w okresie zbliżonym do tego, w którym debiutowała pierwsza odsłona. Kontynuacja zadebiutuje niemal 5 lat po premierze debiutanckiej części (2 października 2019 roku). Nie powinno to jednak dziwić, bowiem pierwszy „Joker” świetnie wykorzystał jesienną datę premiery zarówno do osiągnięcia sukcesu na festiwalach filmowych, jak i zapracował na gigantyczne wpływy w kinach. Film wyreżyserowany przez Todda Phillipsa wyróżniono na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a Joaquin Phoenix odebrał kilka miesięcy później Oscara za swoją kreację. Do kas kin wpłacono natomiast ponad 1,074 mld dolarów.

Sprawdź też: Warner rezygnuje z filmu „Batgirl”. Produkcja z Michaelem Keatonem nie trafi ani do kin, ani do HBO Max.

Scenariusz do filmu napisali Todd Phillips oraz Scott Silver. Twórca pierwszej części powróci najprawdopodobniej także na stanowisku reżysera filmu. Prace na planie filmu mają wystartować już w grudniu tego roku. W głównej roli jeszcze raz wystąpi Joaquin Phoenix, a angaż do produkcji negocjuje Lady Gaga, która miałaby wcielić się w nową wersję Harley Quinn.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.