Warner rezygnuje z filmu „Batgirl”. Produkcja z Michaelem Keatonem nie trafi ani do kin, ani do HBO Max

W szeregach firmy Warner Bros.Discovery zapadło w ostatnich tygodniach sporo kontrowersyjnych decyzji, ale najnowsza z nich przebiła wszystkie z dotychczasowych postanowień nowego zarządu. Postanowiono bowiem, że film „Batgirl” zostanie całkowicie skasowany i nie trafi do widzów ani za pośrednictwem kin, ani za pomocą serwisu HBO Max.

Rządy nowego dyrektora generalnego Davida Zaslava przyniosły kolejną szokującą zmianę w polityce wydawniczej studia Warner Bros. Najnowsze informacje z firmy ujawniają, że film o przygodach Batgirl nie zostanie udostępniony widzom w żadnym źródle dystrybucji. Pierwotnie produkcja powstała z myślą o debiucie na platformie HBO Max, ale w ostatnich miesiącach coraz głośniej mówiło się, że film może jednak trafić do kin. Ostatecznie nie zobaczymy go jednak ani na małym, ani na dużym ekranie. Wynika to z faktu zmiany polityki wydawniczej, która zakłada teraz, że filmy superbohaterskie na podstawie komiksów DC Comics mają być wyłącznie wielkimi, kinowymi widowiskami. Nowy zarząd zdecydował, że mniejsze produkcje opowiadające o komiksowych herosach nie będą produkowane, a właśnie takim filmem była „Batgirl”. Początkowo budżet filmu wynosił 70 mln dolarów, ale ostatecznie powiększył się do 90 mln dolarów ze względu na opóźnienia wywołane epidemią koronawirusa.

Zakulisowe źródła jasno deklarują, że studio Warner Bros. nie zdecydowało o anulowaniu produkcji ze względu na żadne zakulisowe problemy. Nie ma mowy o konflikcie z twórcami czy też z gwiazdami produkcji. Ma być to decyzja wyłącznie biznesowa, która podyktowana jest obraniem nowego kursu na rozwój firmy. Wiele wskazuje na to, że superbohaterskie filmy będą produkowane teraz wyłącznie z myślą o kinowym debiucie. Wygląda też na to, że podobne podejście zostanie obrane przez Davida Zaslava na globalną skalę w ramach wytwórni Warner Bros., co ma oznaczać, że dla nowego zarządu priorytetem nie będzie wcale rozwój serwisu streamingowego HBO Max a skupienie się na produkowaniu filmów dedykowanych kinom.

Decyzja o niewypuszczeniu „Batgirl” jest odzwierciedlenie zmiany naszej strategii w odniesieniu do uniwersum DC i HBO Max. Leslie Grace jest niezwykle utalentowaną aktorką… ta decyzja nie jest odzwierciedleniem jej występu.

Sprawdź też: Dev Patel przerwał uliczną bójkę. Jedna osoba została dźgnięta nożem.

Dodajmy, że film „Batgirl” został już prawie ukończony. Zdjęcia zostały już zakończone, a ekipa kończyła w ostatnich tygodniach etap postprodukcji. Mówiło się, że premiery możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Reżyserią filmu zajęli się Adil El Arbi i Bilall Fallah mający w swoim dorobku film „Bad Boys for Life”. Za scenariusz odpowiada Christina Hodson, która wcześniej stworzyła historię do filmów „Ptaki nocy” i „The Flash”. Główną bohaterkę zagrała Leslie Grace, a do roli Batmana w filmie powrócił Michael Keaton.

źródło: thewrap.com / zdj. Warner Bros.