Kontynuacja „Pana życia i śmierci” potwierdzona! Na premierę trochę poczekamy

Nicolas Cage zapowiada rychłe zejście ze sceny filmowej, ale nim do tego dojdzie, gwiazdor wróci do jednej ze swoich najpopularniejszych ról. Potwierdzono właśnie, że kolejny projekt aktora, kontynuacja „Pana życia i śmierci”, wejdzie w fazę realizacji już w przyszłym roku.

Nicolas Cage wróci do kultowej roli. Powstaje kontynuacja filmu „Pan życia i śmierci

W sequelu „Pana życia i śmierci”, zatytułowanym, „Lords of War” (do polskich kin film trafi zapewne jako „Panowie życia i śmierci”), Cage ponownie połączy siły z reżyserem Andrew Niccolą. Z kolei nowozelandzki filmowiec obejmie nie tylko funkcję za kamerą, ale zajmie się też opracowaniem scenariusza. Drugą z głównych gwiazd kontynuacji „Pana życia i śmierci” będzie Bill Skarsgård. Szwedzki aktor, którego w przyszłym roku zobaczymy w nowej wersji klasycznego dreszczowca „Nosferatu”, zagra w filmie syna głównego bohatera.

W sequelu zobaczymy, jak Jurij Orłow (Cage) najsłynniejszy handlarz bronią na świecie, odkrywa, że ​​ma syna, Antona, który nie tylko próbuje dorównać swemu ojcu, ale i przebić jego dokonania w niebezpiecznym świecie handlu śmiercią. Anton zgromadził armię najemników do walki w amerykańskich konfliktach na Bliskim Wschodzie, co wywołuje zaciekłą rywalizację między ojcem i synem, w której stawką jest nie tylko ich życie, ale też życie ich bliskich.

Zdjęcia do kontynuacji „Pana życia i śmierci” startują na sam koniec zimy 2024. Dobiegną końca w okolicach kwietnia

Choć zdjęcia do „Lords of War” miały początkowo wystartować jeszcze tej jesieni, strajk aktorski uniemożliwił twórcom i aktorom wejście na plan. Z nowego raportu zamieszonego na łamach Variety dowiadujemy się, że nowy termin wszczęcia fazy zdjęciowej wyznaczono na marzec przyszłego roku. Film zostanie nakręcony na terenie Maroka w ciągu około 40 dni.

Warto dodać, że wraz z ogłoszeniem nowego terminu realizacji filmu, ujawniono też zaangażowanie do ekipy Karina Debbagha, producenta liniowego mającego w dorobku pracę przy takich tytułach jak „Koło czasu”, „Cherry: Niewinność utracona” czy „Men in Black: International”.  

źródło: Variety / zdj. Lions Gate Films / Lionsgate