Kontynuacja „Uncharted” z Tomem Hollandem w planach. Studio chce drugiej części

Hollywood ma na razie spore problemy związane ze strajkującymi aktorami i scenarzystami, a wytwórnie nie są na razie skore do zapowiadania swoich kolejnych filmowych produkcji. Jeśli jednak czekacie na kontynuację filmowego „Uncharted” z Tomem Hollandem, to mamy dobre wiadomości. Po stronie producentów istnieje chęć na stworzenie drugiej część serii.

Co z „Uncharted 2”? Plany są, ale do realizacji filmu jeszcze długa droga

Droga do wypuszczenia na ekrany kin filmowej adaptacji przygód  Nathana Drake'a była wyjątkowo długa i kręta, a kiedy „Uncharted” zawitało w końcu do kin, to spotkało się z chłodnym przyjęciem przez krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie film ocenia tylko 40% krytyków. Mimo to frekwencja w kinach dopisała, a nowa produkcja z Tomem Hollandem zebrała może nie świetne, ale przynajmniej przyzwoite oceny od szerokiej widowni. Fakt, że film zebrał z kas kin ponad 400 mln dolarów w momencie, w którym filmowa branża nadal próbowała się jeszcze pozbierać po pandemicznej zapaści, dawał nadzieje na stworzenie kontynuacji. Przez ostatnie miesiące nie słyszeliśmy jednak żadnych informacji na temat „Uncharted 2”.

Sprawdź też: Gal Gadot NIE wróci jako Wonder Woman? Sprzeczne sygnały od aktorki i studia.

Teraz ciszę tę przerwał producent Charles Roven współpracując często z Nolanem – ostatnio chociażby przy „Oppenheimerze”, ale mający też swój udział właśnie przy produkcji „Uncharted”. Z jego słów wynika, że przyjęcie filmu przez widzów oraz jego finansowy wynik pozytywnie nastawił studio do kontynuowania serii: „Świetnie się bawiliśmy przy tym filmie. Fanom gry bardzo się spodobał, podobnie zresztą jak widzom, którzy nie wiedzieli nic na temat gry. Więc zdecydowanie chcemy zrobić kolejną część” – przekonywał Roven. Trudno na ten moment przewidzieć, kiedy Sony Pictures mogłoby rozpocząć prace nad filmem „Uncharted 2”. Aktualnie Hollywood musi uporać się z protestami, a kiedy ro zrobi, to najpewniej priorytetem dla wytwórni stanie się kolejny film o Spider-Manie z udziałem Hollanda. O ile więc seria z przygodami Nathana Drake'a kontynuacji powinna się doczekać, o tyle szans na jej szybką realizację raczej nie ma.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Xavier Collin / Depositphotos