Czy warto wybrać się na nową „Planetę małp”? Krytycy nie mają wątpliwości!

W piątek do kin trafi „Królestwa Planety Małp”, czyli najnowsza odsłona legendarnej serii science fiction zapoczątkowanej w 1968 roku filmem z Charltonem Hestonem w roli głównej. Czy warto wybrać się na nową „Planetę Małp”? Krytycy już odpowiedzieli na to pytanie.

Czy warto obejrzeć film „Królestwo Planety Małp”? Mamy recenzje

Krytycy chwalą „Królestwo Planety Małp” nie tylko za stronę wizualną, która doceniana jest także przez tych, którym film się niespecjalnie podobał, ale także za to, że twórcom udało się tchnąć życie w głównych bohaterów, mimo że straciliśmy taką postać jak Cezar, która przez ostatnie trzy filmy była ucieleśnieniem dobrze zbudowanego charakteru. Recenzenci przekonują, że reżyser Wes Ball poświęca sporo czasu na przedstawianie widzom swoich postaci, i co najważniejsze jest to praca, która się opłaca i sprawia, że zaczynamy interesować się nowymi postaciami.

Nie brakuje opinii, które mówią o ekscytującym, i wręcz przejmującym seansie, który potrafi jednak zrównoważyć w odpowiednim momencie dramatyczne emocje dawką humoru. Wiele głosów sugeruje też, że jest to pierwszy dobry krok do rozwijania franczyzy, tak jak było to przy okazji filmu „Genezy Planety Małp”, która podłożyła podwaliny pod ostatnią trylogię. To dobrze napisany i zabawny film charakteryzujący się odpowiednim tempem i oszałamiającymi efektami specjalnymi, które pozwalają nam na dostrzeżenie nawet pojedynczych włosów na ciałach małpich bohaterów.

Sprawdź też: Tych premier w streamingu nie możecie przegapić! Nowość science fiction i hitowy polski film.

Królestwo Planety Małp opinie o filmie recenzja

Głosy krytykujące film mówią natomiast, że Wes Ball nie potrafił wnieść do filmu niczego, co ekscytowałoby widzów i jest to historia wyróżniająca się na tle współczesnych produkcji wyłącznie warstwą wizualną. Negatywnych opinii o filmie jest jednak znacznie mniej, bo na ten moment „Królestwo Planety Małp” przy 49 recenzjach pozytywnie ocenia aż 42 krytyków, co daje wynik na poziomie 86%. Średnia ocena wynosi natomiast solidne 7,30 w dziesięciostopniowej skali.

 W Polsce film „Królestwa Planety Małp” zawita do kin już 10 maja 2024 roku. W obsadzie produkcji znaleźli się Freya Allan znana najlepiej z serialowego „Wiedźmina” na Netfliksie, a także: Owen Teague („Bastion”),Kevin Durand („Robin Hood”), Peter Macon („Shameless – Niepokorni”), Travis Jeffery („Zatoka serc”) oraz William H. Macy („Gang dzikich wieprzy”).

zdj. 20th Century Fox