„Królewna Śnieżka” opóźniona o rok! Rachel Zegler i siedmiu krasnoludków na pierwszym zdjęciu

Stało się, to co musiało się stać. Disney ogłosił, że aktorska wersja „Królewny Śnieżki” została opóźniona. Premiera widowiska z Rachel Zegler w roli głównej trafi do kin rok później, niż pierwotnie zakładano. Na pocieszenie pokazano pierwsze zdjęcie z filmu.

Królewna Śnieżka” opóźniona aż o rok! Tak Rachel Zegler wygląda w ikonicznej roli

Potwierdziły się ostatnie doniesienia zapowiadające opóźnienie filmu „Królewna Śnieżka”. Ze względu na trwający cały czas strajk aktorów studio zdecydowało się o przesunięciu kinowego debiutu z 22 marca 2024 roku aż o rok na 21 marca 2025 roku. Aby jednak chociaż częściowo zaspokoić ciekawość tych, którzy zastanawiają się, jak w roli tytułowej bohaterki wypadanie Rachel Zegler, zaprezentowano pierwsze zdjęcie z filmu. Widzimy na nim Królewnę Śnieżkę, w charakterystycznym stroju wyjętym prosto z animowanej wersji wypuszczonej w 1937 roku. Pojawiła się też gromada siedmiu krasnoludków i wbrew wcześniejszym doniesieniom również pod tym względem Disney zachował wierność oryginału. Przez ostatnie miesiące mówiło się, że krasnoludki zostaną zastąpione przez magiczne istoty nieprzypominające postaci z pierwszej animacji czy baśni braci Grimm.

Decyzję Disneya trudno w pełni tłumaczyć trwającym jeszcze strajkiem, bowiem do marca powinien się on zakończyć. Bardziej podejrzliwi widzowie będą zapewne próbowali dopatrywać się w tak mocnym opóźnieniu próby wyciszenia kontrowersji wzbudzonych w ostatnich miesiącach przez wypowiedzi Zegler, która mocno naraziła się fanom oryginalnej animacji i bardziej konserwatywnej części widowni. Warto jednak przypomnieć, że jest także inny powód sprawiający, że studio nie chciało wypuszczenia filmu akurat w marcu 2024 roku.

Film miałby wejść do kin tydzień po debiucie  drugiej „Diuny”, która została przesunięta z listopada tego roku. Przy obecnych nastrojach widzów starcie z tak głośną i cenioną marką, jaką jest „Diuna”, skończyłoby się zapewne dla „Królewny Śnieżki” bolesną klęską. Dodajmy, że Disney opóźnił też premierę animacji „Elio” od Pixara. Fil miał debiutować 1 marca 2024 roku, ale pojawi się w kinach dopiero 13 czerwca 2025 roku.

Rachel Zegler jako Królewna Śnieżka pierwsze zdjecie z filmu Disney

zdj. Xavier Collin / depositphotos / Disney