Krytycy chwalą nowego „Hrabiego Monte Christo”. Zwiastun i polska data premiery

Słynna powieść Aleksandra Dumasa opowiadająca o zemście Hrabiego Monte Christo doczeka się niedługo kolejnych dwóch ekranizacji. Pierwsza z nich dedykowana kinowej dystrybucji właśnie otrzymała swój polski zwiastun. Premierę wyznaczono na lato bieżącego roku.

Kultowa powieść Aleksandra Dumasa doczeka się nowej ekranizacji

Nadchodzi kolejna filmowa adaptacja ponadczasowej powieści Aleksandra Dumasa opowiadającej o zemście, przyjaźni i wielkiej miłości. Za nową wersję „Hrabiego Monte Christo” odpowiadają Alexandre de La Patellière i Matthieu Delaporte, twórcy niedawnej ekranizacji „Trzech Muszkieterów”, która podzielona została na dwie części. Uroczysta premiera produkcji przypadła na 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie twórcy oklaskiwani byli przez 11 minut. Produkcja jak na razie ma na koncie tylko pięć recenzji, ale wszystkie z nich są pozytywne. Film zrealizowany za 44 mln euro do polskich kin zawita już 9 sierpnia.

Sprawdź też: Disney musi poprawiać aktorski film o Królewnie Śnieżce. Ruszyły ponowne zdjęcia do produkcji z Rachel Zegler.

W tytułowego bohatera wcielił się tym razem laureat Cezara – Pierre Niney („Yves Saint Laurent”), a partneruje mu plejada znakomitych francuskich gwiazd, wśród których są: Bastien Bouillon („Niewierni”, „Obietnica poranka”), Anaïs Demoustier („Sponsoring”, „Nowa dziewczyna”), Laurent Lafitte („Elle”, „Nieobliczalni”), Pierfrancesco Favino („Zdrajca”, „Opowieść kryminalna”) 

Filmowa wersja Hrabiego Monte Christo”. O czym opowiada historia?

Marsylia, rok 1815. Awansowany do rangi kapitana statku Edmond Dantès może w końcu poślubić miłość swojego życia, piękną Mercedes. Niestety sukces młodego marynarza budzi zazdrość wielu osób. Zdradzony przez rywali i potępiony jako członek spisku popierającego Napoleona, Dantès zostaje uwięziony i bez procesu osadzony w ponurym zamczysku If.

Po czternastu latach, dzięki pomocy i tajnym instrukcjom współwięźnia – księdza Farii, udaje mu się zbiec i zdobyć legendarny skarb ukryty na wyspie Monte Christo. Wchodząc w posiadanie ogromnej fortuny, Dantès wciela w życie przebiegły plan eliminacji swych wrogów – dziś wysoko postawionych dygnitarzy. Jednak cena wyrafinowanej zemsty stanie się piętnem dla jego duszy...

zdj. Kino Świat