Krytycy nie są zachwyceni nowym Marvelem. Ile „Ant-Man i Osa: Kwantomania” zarobi w pierwszy weekend?

W piątek w kinach znowu zaroi się od widzów. Na duży ekran zmierza bowiem kolejne superbohaterskie widowisko Marvela. Czy trzecie przygody Ant-Mana ustanowią najlepszy wynik serii? Ile „Ant-Man i Osa: Kwantomania” może mieć na swoim koncie po pierwszym weekendzie? Jak najnowsze widowisko Marvela oceniają krytycy?

W 2015 roku na dużym ekranie zadebiutował Ant-Man, który nie okazał się spektakularnym hitem, ale chcąc rozwijać swoje uniwersum, Marvel musiał stawiać też na mniej popularnych bohaterów. Pierwsza część zebrała w weekend otwarcia 57 mln dolarów, a trzy lata później sequel poprawił ten wynik o niecałe 20 mln i zebrał z kinowych kas już 75 mln dolarów. Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że trzecia odsłona serii podtrzyma ten trend i również okaże się lepsza od swojego poprzednika. Sam Disney oczekuje wyniku na poziomie 95 mln dolarów w trzy dni i od 105 do 110 mln dolarów w cztery dni. Przypomnijmy bowiem, że Amerykanie będą w najbliższych dniach obchodzili długi weekend z okazji Dnia Prezydenta. Kilka tygodni temu analitycy w swoich wczesnych prognozach zakładali, że „Ant-Man i Osa: Kwantomania” powalczy o otwarcie w granicach 120 mln dolarów. W przypadku prognoz z zagranicznych rynków przewiduje się otwarcie wynoszące nawet 160 mln dolarów, co dałoby globalnie wynik sięgający w najlepszym wypadku nawet 260 mln dolarów. Swój przemarsz przez kina film rozpocznie już w środę od debiutu we Francji, Korei, Niemczech i Włoszech.

Sprawdź też: Gotowi na podróż do Wymiaru Kwantowego? Zadebiutował główny temat muzyczny z nowego filmu Marvela.

Film nie będzie miał żadnej poważnej konkurencji i będzie jedną z najgłośniejszych premier ostatnich miesięcy. Widzowie przez ostatnie tygodnie cały czas uczęszczali głównie na seanse mniej popularnych tytułów lub śrubowali wynik drugiego „Avatara”. Obecnie przedsprzedaż biletów na weekendowe seanse jest o około 15% mniejsza niż w przypadku filmu „Thor: Miłość i grom”, który zebrał w weekend otwarcia 144,1 mln dolarów. Po zejściu embarga na recenzje krytyków okazało się, że „Ant-Man i Osa: Kwantomania” nie zostanie ulubieńcem recenzentów.

W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał już 95 recenzji, z których 55 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Negatywną opinię o produkcji wyraziło natomiast 40 krytyków, co oznacza, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi 58%. Na słąbym poziomie uplasowała się też punktowa nota filmu, która i wynosi obecnie 5,90 w dziesięciostopniowej skali.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel