Krytycy pokochali ten film. Glen Powell w zwiastunie komedii akcji „Hit Man”. Będzie polska premiera

Po występie w filmie „Top Gun: Maverick” aktorska kariera Glena Powella nabrała wyjątkowo dużego rozpędu. Niedawno mogliśmy oglądać aktora w komedii romantycznej „Tylko nie ty”, która okazała się finansowym sukcesem, a za chwilę zobaczymy go w kolejnej produkcji, która zyskała sobie już spore uznanie wśród krytyków.

Glen Powell i Adria Arjona w romantycznej komedii akcji. Krytycy zachwyceni

Mamy już potwierdzenie, że doceniony przez krytyków i festiwalową publiczność, „Hit Man” zawita do polskich kich. Komediowy film sensacyjny wyreżyserowany przez wielokrotnie nominowanego do Oscara – Richarda Linklatera („Boyhood”, cykl „Przed wschodem słońca”) trafi w naszym kraju na duży ekran dokładnie 17 maja. WStanach Zjednoczonych film w czerwcu będzie dostępny na platformie Netflix, ale w Polsce będziemy mogli oglądać go w kinach. Ze względu na różne prawa dystrybucyjne film nie doczeka się tak szybko streamingowej premiery na platformie Netflix.

Produkcja opowiada historię współpracownika policji, który by złapać osoby zlecające morderstwa – sam wciela się w zabójcę. Główną gwiazdą filmu jest Glen Powell znany z megahitu „Top Gun: Maverick”, którego niedawno można było oglądać w filmie „Tylko nie ty” obok Sydney Sweeney. Tego lata aktor pojawi się też na dużym ekranie w odświeżonej wersji kolejnego klasyka, produkcji „Twisters”. W filmie „Hit Man” aktorowi partnerują Adria Arjona („Morbius”, „Detektyw”) oraz gwiazda serialu „The Walking Dead” Austin Amelio.

Sprawdź też: To już pewne! „Diunę 2” za chwilę obejrzymy online! Jest data premiery w Polsce.

Glen Powell i Adria Arjona w komedii Hit Man

Twórcy przekonują, że scenariusz filmu zainspirowały prawdziwe, choć nieprawdopodobne wydarzenia, opisane w 2001 roku na łamach magazynu Texas Monthly. „Hit Man” ma być jedynym w swoim rodzaju połączeniem akcji, humoru, suspensu, sensacji i burzliwego romansu i wygląda na to, że twórcy spełnili składane obietnice, bo po premierze na festiwalach, krytycy są zachwyceni nową produkcją z Powellem. W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał ponad 70 recenzji i aż 96% z nich jest pozytywna. Wrażenie robi też średnia ocena wynosząca 8,30 w dziesięciostopniowej skali.

O czym opowiada film „Hit Man”? Na co dzień skryty i nieśmiały profesor filozofii Gary Johnson (Glen Powell), pokazuje drugie oblicze, dorabiając jako „fałszywy zabójca” na usługach Departamentu Policji z Nowego Orleanu. Obdarzony niespotykanym talentem do zdumiewających metamorfoz i przebieranek, mężczyzna nie ma sobie równych w wyłapywaniu ludzi planujących morderstwa swoich wrogów. Co jednak, gdy – podszywając się pod seksownego killera – sam znajdzie się pod wpływem i urokiem kobiety, którą zamierzał posłać za kratki? Czy uwikłany w gorący romans zdoła oprzeć się pięknej Madison (Adria Arjona), czy też sam stanie się ofiarą w tej przebiegłej grze pozorów? 

zdj. Kino Świat / Netflix