To już pewne! „Diunę 2” za chwilę obejrzymy online! Jest data premiery w Polsce

Drugą część „Diuny” już za chwilę będzie można oglądać w domu! Mimo że film świetnie radzi sobie w kinach, to studio Warner Bros. zamierza umożliwić widzom zobaczenie widowiska także online. Mamy już pewność, że film dosłownie za chwilę pojawi się na VOD. Co z premierą na HBO Max?

Diuna: Część druga” – gdzie obejrzeć film? Premiera w Polsce już za chwilę

W kinach film „Diuna: część druga” cały czas przyciąga sporo i zapewnia wytwórni Warner Bros. duże wpływy do kas. Co więcej, ogłoszono, że film niedługo doczeka się rozszerzenia dostępności w kinach IMAX. Studio poinformowało, że od 19 kwietnia film będzie można częściej oglądać w 20 najlepszych lokalizacjach IMAX w USA. Film już teraz jest największym kinowym hitem z udziałem Timothéego Chalameta. Produkcja zebrała od widzów na całym świecie już 665 mln dolarów, z których 265 mln dolarów przypada na rynek krajowy.

Sprawdź też: Netflix schodzi na drugi plan! W tym tygodniu największe nowości mają Prime Video i Apple TV+!

Wielu sądziło, że świetne wyniki nowej „Diuna” w ramach kinowej dystrybucji sprawią, że przeniesienie premiery filmu do dystrybucji cyfrowej zostanie opóźnione, ale wiemy już, że tak się nie stanie. Jeszcze kilkanaście dni temu informowaliśmy na Filmożercach, że studio Warner Bros. chce jak najszybciej wprowadzić ten tytuł do serwisów VOD. Dzisiaj możemy już potwierdzić, że „Diuna: część druga” pojawi się w ich ofercie 16 kwietnia. Mamy już także pewność, że data ta obejmuje też polski rynek – premierę potwierdziły między innymi serwisy Apple TV i Prime Video.

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max?

Diuna 2 kiedy na HBO

Błyskawiczna premiera filmu w serwisach VOD nie musi być jednak równoznaczna z szybkim pojawieniem się „Diuny 2” w ofercie platformy streamingowej HBO Max. Warto zwrócić uwagę na to, że dostępność filmu w płatnych serwisach, zagwarantuje Warnerowi nowe źródło wpływów i niekonicznie sprawi, że frekwencja w kinach aż tak mocno spadnie – zwłaszcza że studio zamierza ponownie rozszerzyć dostępność w kinach IMAX, a to właśnie w tym formacie najlepiej oglądać film Denisa Villeneuve'a. Dopiero po pojawieniu się nowej Diuny” w ofercie serwisu Max, za który nie trzeba dodatkowo płacić i widzowie zyskają dostęp do filmu w ramach i tak opłacanego już co miesiąc abonamentu, wpływy do kin zdecydowanie spadną.

Sprawdź też: Robert Downey Jr. z przyjemnością wróci do Marvela! Aktor broni szefa MCU.

Dlatego właśnie włodarze studia Warner Bros. będą najprawdopodobniej jeszcze przez jakiś czas odkładali premierę filmu „Diuna: część druga” na HBO. Z ostatnich informacji wynikało, że premiery na platformie HBO Max możemy wypatrywać najwcześniej w drugiej połowie czerwca. Dodajmy, że pod koniec maja (24 maja w Polsce) doczekamy się premiery wydań płytowych z filmem. W naszym kraju druga „Diuna” trafi na płyty DVD, Blu-ray i 4K UHD. O szczegółach dostępnych wydań możecie przeczytać w poprzednim artykule na Filmożercach.

zdj. Warner Bros.