„Krzyk” zaczyna bój o weekendowe otwarcie. Solidny wynik z czwartkowych pokazów

W ten weekend na ekranach kin debiutuje horror „Krzyk”, w którym do swoich ról z poprzednich części wrócili Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. Nowa odsłona horrorowej serii zapoczątkowanej w 1996 roku zaliczyła solidny wynik z czwartkowych pokazów i ma szansę na przekroczenie 30 mln dolarów w pierwszy weekend.

Podczas czwartkowych pokazów wieczornych, które rozpoczęły się o godzinie 19:00, horror „Krzyk” zebrał od amerykańskich widzów 3,5 mln dolarów. Nie jest to oczywiście wynik, który może rywalizować z największymi hitami zeszłego roku, ale jeśli weźmiemy pod uwagę tylko filmy grozy, to lepiej radziły sobie tylko produkcje „Halloween zabija” (4,9 mln dolarów) oraz „Ciche miejsce 2” (4,8 mln dolarów). Film przebił z kolei rezultaty osiągnięte przez filmy „Candyman” (1,9 mln dolarów), „Old” (1,5 mln dolarów) oraz „Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko” (1,3 mln dolarów).

Oczekuje się, że podczas całego weekendu film „Krzyk” zdoła zgromadzić od 32 do 36 mln dolarów. Dla filmu o budżecie wynoszącym 24 mln dolarów byłby to wynik pozwalający na dobry start w drodze po zyski.

zdj. Paramount Pictures