Kto wprowadzi X-Menów do MCU? Bracia Russo omawiają możliwość powrotu za kamerę widowisk Marvela

Prawa do X-Menów już od paru lat znajdują się w rękach Disneya, ale grupa mutantów pod wodzą Profesora X nie odnalazła jeszcze drogi do MCU. Teraz do perspektywy wyreżyserowania dla superbohaterskiej wytwórni nowych przygód Wolverine'a, Cyclopsa, Beast i Storm odnieśli sie bracia Russo, twórcy dwóch ostatnich części „Avengersów”.

Z nowej rozmowy, ktorą ze serwisem AP Entertainment przeprowadził duet reżysersko-produkcyjny Anthony'ego i Joego Russo, dowiedzieliśmy się, że obaj twórcy są otwarci na realizację nowych „X-Menów” w przypadku zainteresowania studia. „Jedną z moich najcenniejszych własności jest zeszyt 181. serii Incredible Hulk, w którym po raz pierwszy pojawia się Wolverine” – opowiada Joe Russo. „To istotna część mojej kolekcji komiksów. Wolverine jest tak kluczową postacią w X-Menach. Oczywiście, to by był naprawdę fajny projekt do stworzenia. Znalezienie nowej drogi [do tych postaci]”. 

W tej samej rozmowie Russo przyznali jednak, że obecne plany Kevina Feigego, szefa Marvel Studios, mogą ogniskować się na wprowadzaniu do komiksowego uniwersum kompletnie nowych postaci. „Wydaje mi się, że [nowi X-Meni] to jedna z tych rzeczy, które [Feige] z dobrych powodów odłożył na chwilę obecną na bok. [On] chce wprowadzać nowe postacie. Tamte powrócą, gdy przyjdzie na to czas”. 

Przypomnijmy, że choć Charles Xavier zaliczył epizodyczny występ w tegorocznej, drugiej odsłonie „Doktora Strange'a”, mutanci z komiksów Marvela wciąż pozostają w ramach MCU niezrealizowaną perspektywą. Choć w ostatnich miesiącach, a nawet latach co jakiś czas pojawiały się informacje sugerujące, że Feige próbuje namówić Hugh Jackmana do jeszcze jednego występu jako Wolverine, ostatnie wieści wskazują, że w planach może znajdować się kompletny reboot postaci. Do nowej wersji Rosomaka przymierzany jest podobno Taron Egerton. Więcej w tym miejscu.

Sprawdź też: Loki i Mobius powracają na zdjęciach z planu 2. sezonu serialu Disney+. Będzie odniesienie do „Eternalsów”

źródło: CBR / zdj. Disney