Taron Egerton zagra nowego Wolverine'a? Aktor rozmawiał z Marvelem o przejęciu roli

Od momentu, w którym Hugh Jackman pożegnał się z rolą Wolverine'a minęło już ponad pięć lat. W tym czasie prawa do postaci Logana oraz reszty X-Menów trafiły w ręce Disneya, ale jak na razie Marvel nie zdecydował się na wykorzystanie ich potencjału. Wygląda jednak na to, że za kulisami Kevin Feige i spółka szuka już nowego aktora do roli Wolverine'a. Na temat przejęcia roli od Jackmana rozmowy prowadził Taron Egerton.

Ostatnim filmem, w którym zobaczyliśmy Wolverine'a był „Logan” z 2017 roku, którym z postacią pożegnał się Hugh Jackman. Co prawda niektórzy fani są zdania, że nikt nie będzie w stanie zastąpić Jackman w roli popularnego superbohatera Marvela i z nadzieją wypatrywali informacji na temat ewentualnego powrotu aktora do roli, to wygląda na to, że Marvel chce jednak postawić na nowego aktora w tej roli. W ostatnich miesiącach, a nawet latach co jakiś czas pojawiały się informacje sugerujące, że Kevin Feige próbuje namówić Jackmana do jeszcze jednego występu w produkcji o X-Menach, ale aktor pozostawał nieugięty i nie chciał jeszcze raz wracać do superbohaterskiego kina. Namówić nie zdołał go nawet sam Ryan Reynolds, który od lat zabiega o jeszcze jeden wspólny występ Deadpoola i Wolverine'a, który odkupiłby ich pojawienie się w krytykowanych powszechnie widowisku „X-Men Geneza: Wolverine”.

Sprawdź też: Kalendarz kinowych nowości na drugą połowę 2022 roku. Polskie daty premier wyczekiwanych filmów.

W spekulacjach na temat aktora, który miałby zastąpić Jackmana i przejąć rolę Logana najczęściej wymieniano nazwisko Tarona Egertona znanego między innymi z filmów z serii „Kingsman” oraz produkcji „Rocketman”. Pod koniec zeszłego roku w sprawie castingu do roli Wolverine'a wypowiedział się Matthew Vaughn, autor filmu „X-Men: Pierwsza klasa” mającego być nowym i świeżym otwarciem dla świata X-Menów po filmach stworzonych przez Bryana Singera. Reżyser wskazał też trzech, idealnych jego zdaniem, kandydatów do zagrania Wolverine'a. Pierwszym z nich był Tom Hardy, który jak sam reżyser przyznał, jest już nieco za stary na granie popularnego X-Mena, ale według Vaughna byłby w tej roli niesamowity. Dwóch młodszych aktorów, których reżyser widzi jako filmowego Logana to Taron Egerton, z którym współpracował przy serii „Kingsman” oraz Aaron Taylor-Johnson znany z serii „Kick-Ass”. Egerton był wymieniany jako idealny aktor do roli Wolverine'a również przez scenarzystę komiksowego Marka Millara.

Sprawdź też: Co wiemy o 5. sezonie „Stranger Things”? Kiedy premiera? Kto powróci w obsadzie? Co z fabułą?

Teraz sam zainteresowany zdradził, że faktycznie rozmawiał z przedstawicielami Marvela na temat zagrania Wolverine'a. W wywiadzie dla New York Times aktor ujawnił, że spotkał się z dyrektorami Marvel Studio, w tym z samym prezesem Kevinem Feigem. Jak na razie aktor nie zdecydował się na doprecyzowanie tego, jak poszły rozmowy ze studiem, ale dzięki jego wypowiedzi mamy pewność, że Marvel jest aktualnie zajęty szukaniem kandydata do zagrania nowej wersji Logana. Niewykluczone, że nazwisko aktorka, który przejmie rolę Wolverine'a poznamy jeszcze w tym roku.

Myślę, że nie robię nic złego, mówiąc o tym. Byłbym podekscytowany, ale miałbym jednocześnie obawy, bo Hugh [Jackman] jest tak mocno kojarzony z tą rolą, że zastanawiam się, że jej zagranie nie byłoby zbyt trudne dla kogoś innego. Ale mam nadzieję, że jeśli pojawi się taka sposobność, to dadzą mi szansę. 

źródło: nytimes.com / zdj. Disney