Który film ze Spider-Manem jest najlepszy? Pierwsze miejsca Was zaskoczą!

W kinach znowu rządzi Spider-Man, a właściwie to multiwersum Spider-Manów. Premiera najnowszego widowiska o Pajączku – jednym z najczęściej goszczących na ekranach superbohaterze – to dobra okazja, aby sprawdzić, jak filmy o Peterze Parkerze oraz jego przeciwnikach oceniają krytycy na całym świecie. Oto ranking wszystkich kinowych przygód Spider-Mana! Jak wygląda wasz ranking? Dajcie znać w komentarzu!

Sprawdź też: Tom Holland zszokował fanów. Robi sobie przerwę od aktorstwa!

14. „Morbius

 • Ocena według krytyków: 16% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 71% pozytywnych głosów

Głównym bohaterem produkcji „Morbius” jest Michael Morbius próbujący wyleczyć się z rzadkiej choroby krwi. W wyniku eksperymentu bohater zmienia się w wampira, zyskując umiejętność latania, leczenia się, większą siłę, kły i lepszy węch. W komiksach początkowo postać funkcjonowała jako wróg Spider-Mana, ale z czasem stała się bardziej bohaterem niż złoczyńcą.

13. „Venom”

 • Ocena według krytyków: 30% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 80% pozytywnych głosów 

Głównym bohaterem filmu jest dziennikarz Eddie Brock (Tom Hardy), który latami próbował zdemaskować niecne działania firmy prowadzonej przez naukowca Carltona Drake’a (Riz Ahmed), aż stało się to jego obsesją i zniszczyło mu karierę oraz związek z Anne (Michelle Williams). Załamany po stracie pracy i narzeczonej Brock staje się niespodziewanie nosicielem obcego symbionta, za sprawą którego otrzymuje nadzwyczajne super moce.  

12. „Niesamowity Spider-Man 2”

Ocena według krytyków: 51% pozytywnych recenzji
Ocena według widzów: 64% pozytywnych głosów

Wspaniale jest być Spider-Manem. Dla Petera Parkera nic nie może się równać z uczuciem, jakiego doświadcza, kiedy kołysze się między drapaczami chmur, będąc bohaterem, lub spędzając czas z Gwen. Lecz bycie Spider-Manem ma swoją cenę: tylko Spider-Man może ochronić Nowojorczyków przed budzącymi grozę złoczyńcami, którzy zagrażają miastu. Wraz z pojawieniem się Electro (Jamie Foxx), Peter musi stawić czoła wrogowi daleko bardziej potężnemu niż on sam. Kiedy powraca jego stary przyjaciel Harry Osborn, Peter uświadamia sobie, że jego wszyscy wrogowie mają ze sobą jedną rzecz wspólną: Oscorp.

11. „Venom 2: Carnage”

 • Ocena według krytyków: 57% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 84% pozytywnych głosów

Film kontynuuje opowiadanie losów dziennikarza Eddiego Brocka (Tom Hardy), który dzieli swoje ciało z obcą formą życia. Na drodze głównego bohatera stanie tym razem Carnage, symbiont, który opanował ciało jednego z najgroźniejszych morderców, Cletusa Kasady'ego.

10. „Spider-Man 3”

 • Ocena według krytyków: 63% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 51% pozytywnych głosów

Peter Parker (Tobey Maguire) ostatecznie odnalazł równowagę pomiędzy swoimi uczuciami do M.J. (Kirsten Dunst), a obowiązkami super bohatera. Na horyzoncie gromadzą się jednak czarne chmury. Kiedy kostium Parkera nagle zmienia kolor na czarny, a jego moc staje się jeszcze większa, metamorfozie ulega również sam człowiek-pająk. Ujawnia się mroczna osobowość Spider-Mana. Na skutek nieujarzmionej pychy, Peter zaczyna zaniedbywać ludzi, na których zależy mu najbardziej. Co gorsza, nie ma czasu na namysły, bowiem miastu i jego najbliższym zagraża nie jeden, a dwa wyjątkowo złośliwe czarne charaktery, Sandman (Thomas Haden Church) i Venom (Topher Grace). Zmuszony do dokonania wyboru między kuszącą mocą nowego kostiumu a dawnym życiem, Parker musi odnaleźć w sobie prawdziwego bohatera, pokonać wrogów i własne demony.

9. „Niesamowity Spider-Man”

 • Ocena według krytyków: 71% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 77% pozytywnych głosów

Nastoletni samotnik, Peter (Andrew Garfield), całymi dniami próbuje odkryć sekret ze swojej przeszłości, a także zdobyć serce ślicznej Gwen Stacy (Emma Stone). Tajemnicza teczka jego ojca, który porzucił Petera, gdy ten był jeszcze dzieckiem, prowadzi chłopaka do byłego współpracownika ojca, Dr. Connorsa. Odkrycie rodzinnego sekretu ukształtuje przeznaczenie i wpłynie na przyszłość Petera jako Spider-Mana stawiając go twarzą w twarz z mrocznym alter ego Connorsa - Jaszczurem.

8. „Spider-Man”

 • Ocena według krytyków: 90% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 67% pozytywnych głosów

W trakcie szkolnej wycieczki jeden ze studentów - Peter Parker (Tobey Maguire) - zostaje ugryziony przez genetycznie zmodyfikowanego pająka. Wkrótce Peter odkrywa, że posiada niezwykłe moce. Jest silny i zręczny, posiada też swoisty szósty zmysł. Początkowo wykorzystuje on swe moce, aby zaimponować koleżance z klasy - Mary Jane Watson (Kirsten Dunst) - kiedy jednak spotyka go osobista tragedia postanawia, że poświęci resztę swojego życia na walkę z przestępczością. Przysięga, jaką złożył Peter, zostaje wystawiona na ciężką próbę.

7. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

 • Ocena według krytyków: 90% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 89% pozytywnych głosów

Rządowa decyzja objęcia Avengers nadzorem, sprawia, że najlepsi przyjaciele Kapitan Ameryka (Chris Evans) i Iron Man (Robert Downey Jr.) stają się zaciekłymi wrogami. Pozostali członkowie drużyny muszą zdecydować komu okazać lojalność. Do gry włączają się tajemnicze czarne charaktery i nowi sprzymierzeńcy. Na tle wewnętrznego rozdarcia drużyny superbohaterów rozegra się spektakularna bitwa o przyszłość Avengers i całej ludzkości!

6. „Spider-Man: Daleko od domu”

 • Ocena według krytyków: 90% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 95% pozytywnych głosów

Peter Parker wyjeżdża ze swoimi przyjaciółmi na wakacje do Europy, ale bohater nie będzie mógł odpocząć, bo o pomoc zwraca się do niego Nick Fury, który potrzebuje sojusznika w walce z tajemniczymi stworzeniami, które powodują klęski żywiołowe i zniszczenie w całej Europie

5. „Spider-Man: Homecoming”

 • Ocena według krytyków: 92% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 87% pozytywnych głosów

Młody Peter Parker zaczyna rozumieć i kontrolować nowoodkrytą tożsamość super bohatera. Po wstrząsających doświadczeniach z Avengersami, Peter wraca do domu, do cioci May i pod czujne oko swego nowego mentora Tony’ego Starka. Mimo że stara się wieść normalne życie, to jednak nie potrafi pozbyć się myśli, że jest jednak kimś więcej niż Spider-Manem z sąsiedztwa. Tymczasem pojawia się Vulture, groźny wróg, który zagraża wszystkiemu, co dla Petera jest ważne.

4. „Spider-Man 2”

 • Ocena według krytyków: 93% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 82% pozytywnych głosów

Prowadzenie podwójnego życia ma destrukcyjny wpływ na prywatne relacje Petera z najbliższymi. Chce nawet porzucić maskę super bohatera i wyznać miłość swej ukochanej Mary Jane (Kirsten Dunst). Czeka go jednak kolejne wyzwanie. Musi stawić czoła demonicznemu Dr Otto Octopusowi (Alfred Molina), który zagraża miastu.

3. „Spider-Man Bez drogi do domu”

 • Ocena według krytyków: 93% pozytywnych recenzji
  Ocena według widzów: 98% pozytywnych głosów

Po raz pierwszy w kinowej historii Spider-Mana nasz bohater zostaje zdemaskowany i nie jest już w stanie oddzielić swojego normalnego życia od bycia superbohaterem. Kiedy prosi o pomoc Doktora Strange'a, stawka staje się jeszcze bardziej niebezpieczna, zmuszając go do odkrycia, co to naprawdę znaczy być Spider-Manem.

2. „Spider Man: Poprzez multiwersum”

 • Ocena według krytyków: 95% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 96% pozytywnych głosów

Z Brooklynu Miles trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy, spotykają innych Spider-Man’ów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

1. „Spider-Man Uniwersum”

 • Ocena według krytyków: 97% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 93% pozytywnych głosów

Animowana superprodukcja Sony zabiera nas do alternatywnego Spider-Świata, w którym poznajemy Milesa Moralesa, nastolatka z Brooklynu, który niespodziewanie dla samego siebie odkrywa w sobie… Spider-Mana. Z pomocą nieoczekiwanych przyjaciół uczy się, jak wyzwolić w sobie (super)bohatera. W filmie pojawia się całe uniwersum postaci związanych z przygodami Spider-Mana.  

zdj. Sony Pictures / Marvel