Kultowa komedia z lat 90. powraca w nowej odsłonie. Mamy zwiastun

Jeszcze w pierwszej połowie roku do kin za oceanem zawita zupełnie nowa wersja komediowego klasyka z początku lat 90., „Nie mów mamie, że niania nie żyje”. Remake zapowiadany jest jako pełna różnorodności wariacja na temat oryginalnej opowieści. Zobaczcie zwiastun.

Powstała nowa wersja komedii „Nie mów mamie, że niania nie żyje”! Premiera wiosną tego roku

Nad scenariuszem produkcji pracował Chuch Hayward, jeden z autorów popularnego serialu „Ted Lasso” na Apple TV+. Choć początkowo przymierzano do tej roli filmowca Billiego Woodruffa, ostatecznie za kamerą znalazł się Wade Allain-Marcus. W dorobku tego twórcy znajdziemy takie tytuły jak „Everything's Trash”, „Grown-ish” oraz „French Dirty”.

Oryginalne „Nie mów mamie, że niania nie żyje” wyreżyserował Stephen Herek. W rolach głównych wystąpili Christina Applegate, Joanna Cassidy i Josh Charles. Film opowiedział o Sue Ellen Crandell, nastolatce, która musi zapanować nad czwórką rodzeństwa, gdy mama wyjeżdża, a zatrudniona przez nią niania nagle umiera. Mimo że film nie był w 1991 roku ani krytycznym, ani komercyjnym sukcesem to doczekał się na przestrzeni lat grona oddanych fanów.  Nowa wersja przeniesie akcję do dnia dzisiejszego i skupi się na czarnoskórej rodzinie.

Sprawdź też: Rebecca Ferguson musiała się bronić na planie. Kazała napastliwemu aktorowi się odp*****lić

Kogo zobaczymy w obsadzie nowej wersji komediowego klasyka? Kiedy premiera?

Stanowiska producentów z ramienia studia produkcyjnego Treehouse zajęli Justin Nappi i Juliet Berman. Nad filmem czuwał też jeden z producentów wykonawczych oryginalnego filmu, Michael Phillips

W obsadzie remake'u znaleźli się przede wszystkim Nicole Richie („Nikki Fre$h”), June Squibb („Hubie ratuje Halloween”), Jermaine Fowler („Książę w Nowym Jorku”), komiczka Ms. Pat, Olimpijczyk Gus Kenworthy oraz początkujący aktorzy: Simone Joy Jones, Donielle Tremaine Hansley, Miles Fowler, Iantha Richardson i Tyriq Withers.

Za oceanem kinowa premiera nowej wersji „Nie mów mamie, że niania nie żyje” odbędzie się dokładnie 12 kwietnia

Źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.