Kultowy mangaka Junji Ito przedstawia nową antologię grozy na Netfliksa. Pierwsza zapowiedź

Junji Ito, czyli jeden z najpopularniejszych autorów mangi z gatunku grozy, połączył siły z Netfliksem. W nowym materiale autor opowiedział widzom o zapowiedzianej na przyszły rok, nowej serii anime streamera, zatytułowanej „Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre”.  

Na potrzeby animowanej produkcji zaadaptowano dwadzieścia najpopularniejszych dreszczowców Junjiego Ito. Seria Netfliksa to kolejna adaptacja dorobku tego autora po cyklu animacji „Junji Ito Collection” usługi Crunchyroll.

Pośród nowych ekranizacji, w pierwszym sezonie antologii „Japanese Tales of the Macabre” znajdzie się animowana wersja takich opowieści Ito, jak „Wisielcze balony” (to opowiadanie znajdziecie w wydanym w Polsce przez wydawnictwo J.P. Fantastica tomiku „Wyjące rury”), oraz odcinki poświęcone postaciom Souichi Tsujii i Tomie, znanej z debiutanckiej pracy mangaki. Prace nad serią jeszcze trwają, zaś premierę przewidziano dopiero na przyszły rok. Rzućcie okiem, jak o projekcie opowiada sam Junji Ito.

Przypomnijmy, że jednocześnie w realizacji od dłuższego czasu znajduje się już adaptacja jednej z najsłynniejszych pozycji w dorobku japońskiego twórcy. Mowa o ekranizacji mangi „Uzumaki. Spirala”, za którą odpowiada Adult SwimReżyserią zajął się Hiroshi Nagahama, zaś nad stroną wizualną miniserii pracuje studio Toonami. Produkcję wspierają też studia Cartoon Network i Production IG. Data premiery nie została jeszcze ujawniona. 

Zdj. Crunchyroll