Kwiecień miesiącem wielkich premier. Tak Apple TV+ odpowiada Netfliksowi i Disney+

Wiemy już, jakie nowości na kwiecień przygotowały platformy Netflix i Disney+. Co w zanadrzu ma natomiast serwis Apple TV+? W najbliższych dniach i tygodniach platforma należąca do technologicznego giganta chce na poważnie włączyć się do walki o widza i przygotowała dwie wyjątkowo głośne premiery.

Apple TV+ stawia w kwietniu na głośne seriale. Te premiery przyciągną widzów?

W kwietniu platforma Apple TV+ będzie miała dla swoich widzów trzy nowe seriale. Od początku roku serwis mocno stawia na głośne premiery i w poprzednich tygodniach pokazywał swoim widzom produkcje z gwiazdorską obsadą. Wystarczy tylko przypomnieć o niedawnej premierze produkcji science fiction pod tytułem „Constellation”, którego gwiazdą jest Noomi Rapace oraz historycznym serialu „Obława” opowiadającym prawdziwą historię pogoni za mordercą Abrahama Lincolna, w którym wystąpił między innymi Tobias Menzies. Najnowszym serialem, który można oglądać na Apple TV Plus, jest natomiast Palm Royale” z Kristen Wiig.

Colin Farrell w serialu Sugar premiera już 5 kwietnia

Colin Farrell Sugar

W kwietniu starania o zaznaczenie swojej pozycji na wyjątkowo konkurencyjnym rynku, jakim jest streaming, przybiorą ze strony Apple TV+ na sile. Już w pierwszy piątek miesiąca do oferty serwisu trafi ciekawie zapowiadający się tytuł Sugar”. Serial ma być klasyczną opowieścią o detektywie zanurzającym się w mrocznym świecie Los Angeles, a główną gwiazdą produkcji jest Colin Farrell.

Za serial odpowiada Mark Protosevich, twórca „Thora” i „Jestem legendą”. Głównym bohaterem produkcji jest John Sugar, prywatny detektyw, który tropi tajemnicze zniknięcie Olivii Siegel, ukochanej wnuczki legendarnego hollywoodzkiego producenta Jonathana Siegela. Gdy Sugar próbuje ustalić, co stało się z Olivią, odkrywa również rodzinne sekrety Siegelów.

 

Michael Douglas w nowym serialu Apple TV+ w roli Benjamina Franklina

Michael Douglas w serialu Franklin

Na 12 kwietnia platforma Apple TV+ przygotowała z kolei miniserial „Franklin” opowiadający o narodzinach Stanów Zjednoczonych, w którym Benjamina Franklina zagrał Michael Douglas.

Serial odsłoni kulisy, tego jak będąc w wieku siedemdziesięciu lat i nie posiadając żadnego wykształcenia dyplomatycznego, polityk przekonał Francję – monarchię absolutną – do uznania amerykańskiej niepodległości. Dzięki swojej sławie, charyzmie i pomysłowości wymanewrował licznych brytyjskich szpiegów, francuskich informatorów i wrogich współpracowników doprowadzając nie tylko do uniezależnienia USA, a również do uzyskania ostatecznego pokoju z Anglią w 1783 roku.

 

Apple TV Plus premiery kwietnia

  • „Sugar” 5 kwietnia
  • „Girls State: dziewczęta i polityka” 5 kwietnia
  • „Franklin” 12 kwietnia
  • „Nagroda na dzień dobry” sezon 2 24 kwietnia

zdj. Apple TV+