Legendarny reżyser wraca z nowym filmem! Pierwsza zapowiedź „Megalopolis” intryguje!

Już tylko dni dzielą nas od festiwalowej premiery filmu „Megalopolis”, którym Francis Ford Coppola, twórca „Ojca chrzestnego” i „Czasu apokalipsy” wraca do reżyserii po kilkunastu latach przerwy. Na chwilę przed premierą w Cannes film doczekał się pierwszej zapowiedzi, a w niej możemy zobaczyć Adama Drivera.

Adam Driver w pierwszej zapowiedzi filmu „Megalopolis

Do zrealizowania „Megalopolis” reżyser próbował doprowadzić przez niemal połowę swojego życia i w końcu udało mu się dopiąć swego. Nowy film, na który Francis Ford Coppola wydał z własnej kieszeni 120 mln dolarów, pojawi się już w maju na festiwalu w Cannes, gdzie będzie próbował pozyskać globalnego dystrybutora. Jak na razie duże wytwórnie nie są specjalnie zainteresowani projektem ze względu na jego spory budżet i tematykę wypełnioną kontrowersyjnymi treściami. Bez względu na to, czy uda się pozyskać globalnego wydawcę, film powinien trafić do kin w drugiej połowie roku i będziemy mogli zobaczyć, jak Coppola wyobraża sobie futurystyczną przyszłość megamiasta.

W głównej roli w filmie zobaczymy Adama Drivera wcielającego się w idealistycznego architekta i artystę planującego odbudowę upadłego miasta. Istotną rolę w produkcji odgrywa też Nathalie Emmanuel wcielająca się w córkę skorumpowanego burmistrza (Giancarlo Esposito), który nie chce, aby ktokolwiek próbował odmienić jego miasto, w którym czuje się jak ryba w wodzie. Bohaterka rozdarta jest pomiędzy miłością do architekta pragnącego odmienić Megalopolis i lojalnością wobec swojego despotycznego ojca. Jej sytuacja sprawia, że będzie musiała sama zdecydować, na co zasługuje ludzkość.

Sprawdź też: Film na weekend? HBO Max podrzuca Wam dwie znakomite propozycje.

Publikując pierwszą zapowiedź filmu, Coppola zadedykował film swojej niedawno zmarłej żonie Eleanor:  „Megalopolis zawsze był filmem zadedykowanym mojej drogiej żonie Eleanor. Naprawdę miałem nadzieję, że będziemy świętować dzisiaj wspólnie jej kolejne urodziny,  ale niestety tak się nie stało, więc pozwólcie, że podzielę się z wszystkimi prezentem w jej imieniu” – reżyser napisał na Instagramie.

W obsadzie „Megalopolis” znaleźli się także: Aubrey Plaza, Shia LaBeouf, Dustin Hoffman, Jon Voight, Laurence Fishburne, z którym reżyser pracował już przy okazji „Czasu Apokalipsy”, Kathryn Hunter, piosenkarka Grace VanderWaal i James Remar, a także siostra reżysera Talia Shire i jej syn Jason Schwartzman.

zdj. American Zoetrope