Legendarny serial wraca do telewizji! Gdzie i kiedy oglądać „Robina z Sherwood”?

Fani serialowych przygód Robina z Sherwood mają powody do radości. Kultowa produkcja nakręcona w latach 1983-1986 wraca na antenę. Serial będzie emitowany od dzisiaj, 5 czerwca przez stację TVP Kultura.

„Robin z Sherwood” wraca na ekrany telewizorów. Gdzie i kiedy oglądać?

Serial nawiązujący oczywiście do legendy o Robinie Hoodzie osadzona jest w Anglii z przełomu XII i XIII wieku w okresie panowania króla Ryszarda Lwie Serce i jego brata Jana bez Ziemi. Na serial złożyło się w sumie 26 odcinków nakręconych w trzech odrębnych turach. W pierwszych dwóch sezonach w roli tytułowej wystąpił Michael Praed, a w trzecim Jason Connery. Producentem serialu był Paul Knight, a głównym scenarzystą Richard Carpenter. Za wyreżyserowanie pierwszego sezonu odpowiada Ian Sharp, przy drugim pracował już Robert Milton Young, a trzeci stworzyli Ben Bolt, James Allen, Gerry Mill, Sid Robertson i Alex Kirby.

Więcej o serialu przeczytacie w naszym artykule z cyklu Nostalgiczna Niedziela: „Robin z Sherwood”.

Emisja serialu „Robin z Sherwood” rozpocznie się dzisiaj, 5 czerwca o godzinie 18:50 na antenie stacji TVP Kultura. Kolejne odcinki będą emitowane o tej samej godzinie od poniedziałku do czwartku. Powtórki będą nadawane od poniedziałku do piątku w poranny paśmie między godziną 08:00-10:00. Ostatni raz serial gościł na antenie stacji TVP Kultura we wrześniu zeszłego roku.

zdj. HTV / Studio Printel