LEGO i Lucasfilm wspólnie wyprodukują halloweenowy special

Jak donosi serwis starwars.com, szykuje się, kolejny po „Lego Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda”, film krótkometrażowy stworzony we współpracy firmy zabawkowej Lego z wytwórnią Lucasfilm. Projekt będzie nazywać się „LEGO Star Wars: Terrifying Tales” i jak sama nazwa wskazuje, ma być przygotowany na tegoroczne Halloween, czyli 1 października 2021. Produkcja trafi na platformę Disney+.

Co ciekawe, akcja filmu ma rozgrywać się po wydarzeniach XI części serii, czyli „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Fabuła projektu przedstawia się następująco: 

Poe Dameron i BB-8 muszą awaryjnie lądować na wulkanicznej planecie Mustafar, gdzie spotykają chciwą i przebiegłą postać - Graballa the Hutt. Zbrodniczy boss zakupił zamek Dartha Vadera i remontuje go na pierwszy w galaktyce luksusowy hotel all-inclusive. Czekając na naprawę swojego X-Winga, Poe, BB-8, Graballa i Dean (odważny i dzielny młody chłopak, który pracuje jako mechanik Graballi) zapuszczają się w głąb tajemniczego zamku wraz z wierną służącą Vadera, Vaneé. Po drodze Vaneé dzieli się trzema przerażającymi historiami związanymi ze starożytnymi artefaktami i ikonicznymi złoczyńcami ze wszystkich epok Gwiezdnych Wojen. W trakcie snucia przez Vaneé opowieści i wabienia bohaterów w głąb mrocznego podbrzusza zamku pojawia się złowieszczy plan. Z pomocą Deana, Poe i BB-8 będą musieli stawić czoła swoim lękom, powstrzymać pradawne zło przed powstaniem i uciec, by wrócić do swoich przyjaciół.

W obsadzie znaleźli się Jake Green jako Poe Dameron; Raphael Alejandro jako Dean; Dana Snyder jako Graballa the Hutt; Tony Hale jako Vaneé; Christian Slater jako Ren; Trevor Devall jako Imperator Palpatine; oraz Mary Elizabeth McGlynn jako NI-L8. David Shayne pełni funkcję scenarzysty i producenta wykonawczego, a reżyserem jest Ken Cunningham. James Waugh, Josh Rimes, Jacqui Lopez, Jill Wilfert, Keith Malone i Jason Cosler są producentami wykonawczymi.

 Źródło: starwars.com / Zdj. Lucasfilm / starwars.com