Serial z Brie Larson pozytywnie zaskoczył widzów. Czy będzie drugi sezon „Lekcji chemii”?

W listopadzie Brie Larson gościła zarówno na dużym, jak i małym ekranie. W kinach aktorka pojawiła się w superbohaterskiej produkcji „Marvels”, które okazało się największą katastrofą finansową w historii MCU. Tymczasem w streamingu aktorka pojawiła się w ciepło przyjętym serialu „Lekcje chemii”. Czy powstanie drugi sezon?

Czy będzie drugi sezon serialu „Lekcje chemii? Kiedy premiera na Apple TV+?

W pierwszej połowie października na platformie Apple TV+ zadebiutowały „Lekcje chemii”. Po wyemitowaniu ośmiu odcinków produkcja zakończyła się w ostatnią środę (22 listopada). Produkcja z Brie Larson w przeciwieństwie do najnowszego filmu Marvela została dobrze przyjęta zarówno przez grono krytyków, jak i samych widzów. Nic więc dziwnego, że spora część oglądających zaczyna zastanawiać się, czy „Lekcje chemii” mogą powrócić z drugim sezonem.

Zacznijmy od tego, że pierwszy sezon serialu jest adaptacją debiutanckiej powieści Bonnie Garmus, która nie doczekała się kontynuacji. Jeśli więc platforma Apple TV+ zdecydowałaby się na zamówienie drugiej serii „Lekcji chemii”, to scenarzyści musieliby stworzyć historię kolejnych przygód głównej bohaterki od zera. Nie przekreśla to jednak szans na stworzenie kontynuacji.

Lekcje chemii kiedy drugi sezon Brie Larson

Showrunner Lee Eisenberg w rozmowie z Today dał nadzieje fanom i stwierdził, że jest otwarty na drugi sezon, jeśli tylko dostarczona zostanie producentom ciekawa historia: „Jeśli będziemy mieli odpowiednią historię, to będziemy chcieli ją zbadać” – zapewnił. Głos w tej sprawie zabrała też sama Brie Larson. Aktorka również nie wykluczyła powrotu do roli, ale zastrzegła, że na tym etapie nikt nie pytał ją o to, czy byłaby skłonna powrócić w nowych odcinkach: „O rany, mam dużą wyobraźnię, więc potrafię to sobie wyobrazić, ale nikt mnie o to nie pytał. Więc nie wiem”.

O czym opowiada serial „Lekcje chemii”? Produkcja zabiera nas do pierwszej połowy lat 50. ubiegłego wieku i opowiada o losach Elizabeth Zott (Larson) marzącej o byciu naukowcem. Obecne nastroje w społeczeństwie oraz ciąża utrudniają jednak Elizabeth spełnienie swoich marzeń i kobieta musi szukać innej ścieżki zawodowej. Ostatecznie bohaterka podejmuje się pracy jako prezenterka w telewizyjnym programie kulinarnym, który z czasem zaczyna gromadzić przed telewizorami coraz większą publikę i stawać się programem poświęconym nie tylko kuchni.

zdj. Apple TV+