Liam Neeson zagra w kolejnym filmie akcji. Gwiazdor będzie uciekał przed policją

Mało Wam akcyjniaków z Liamem Neesonem w roli głównej? No to mamy dobrą wiadomość, bo gwiazdor „Uprowadzonej” zaangażował się właśnie w kolejny film, w którym nie zabraknie widowiskowych scen.

Liam Neeson będzie uciekał przed policją w nowym filmie akcji

Amazon sfinalizował zakup praw do międzynarodowej dystrybucji filmu „Mongoose”. Platforma Prime Video będzie mogła pokazywać produkcję na większości rynków zagranicznych, a łączna kwota transakcji zawartej na festiwalu w Cannes wyceniana jest na 20 mln dolarów. Aktualnie Liam Neeson pracuje na planie nowej wersji „Nagiej broni”, w której wystąpi wspólnie z Pamelą Anderson, a na plan zakupionego właśnie przez Amazona akcyjniaka wejdzie w styczniu 2025 roku. Zdjęcia będą kręcone w Austrii, a obecnie trwają poszukiwania pozostałych członków obsady.

Film wyreżyseruje doświadczony kaskader Mark Vanselow pracujący przez lata jako reżyser sekwencji akcji i koordynator kaskaderów. W jego dorobku są takie tytuły jak: „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”, czy „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”. Podczas swojej pracy w Hollywood wielokrotnie współpracował z samym Neesonem, którego był dublerem przy ponad 20 filmach. Scenariusz napisał Thompson Evans („Rachunek sumienia”). 

Sprawdź też: Ten facet będzie większy od Reachera! W 3. sezonie zobaczymy starcie tytanów.

Neeson wcieli się w Ryana Flanagana, bohatera wojennego, który zostaje oskarżony o zbrodnię, której nie popełnił i nie mając nic do stracenia, zaczyna uciekać przed policją. Widowiskowy pościg samochodowy transmitowany jest przez telewizję i staje się sensacją na cały kraj i każdy krok bohatera oraz jego sprzymierzeńców śledzony jest przez zafascynowaną publiczność, która kibicuje Ryanowi i trzyma kciuki za to, aby udało mu się uciec.

źródło: deadline.com