Liv Tyler wraca do Marvela. Aktorka zagra w filmie „Kapitan Ameryka 4”

Po piętnastu latach od pojawienia się w filmie „Incredible Hulk do filmowego uniwersum Marvela powróci Liv Tyler. Aktorka dołączyła właśnie do obsady filmu „Kapitan Ameryka: New World Order”.

Taylor ponownie zagra Betty Ross, córkę generała Thaddeusa „Thunderbolta” Rossa, którego do tej pory grał w filmach William Hurt. Po śmierci aktora rolę tego bohatera przejął Harrison Ford. Swój debiut w Marvelu Liv Tyler zaliczyła w 2008 roku za sprawą filmu „Incredible Hulk, który był drugim tytułem rodzącego się wówczas MCU. Aktorka wystąpiła w nim obok Edwarda Nortona wcielającego się w Bruce'a Bannera, który został w kolejnych produkcjach zastąpiony przez Marka Ruffalo. Wcześniej ogłoszono, że w obsadzie filmu znajdzie się Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą nowej produkcji Marvela.

Sprawdź też: Disney znalazł kozła ofiarnego? Victoria Alonso odchodzi z Marvel Studios po 17 latach pracy.

Anthony Mackie po debiucie w roli nowego Kapitana Ameryki w ramach serialowej produkcji „Falcon i Zimowy żołnierz” będzie kontynuował swoją przygodę w roli następcy Steve'a Rogersa w filmowych projektach MCU. W obsadzie filmu znaleźli się także: Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”)Shira Haas (która pojawi się jako Sabra, znana w komiksach także jako Ruth Bat-Seraph) i Xosha Roquemore („Świat według Mindy”, „Hej, skarbie”).

Reżyserią filmu zajmuje się Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Autorami scenariusza są Malcolm Spellman, główny scenarzysta oraz twórca serialowych przygód Falcona i Zimowego żołnierza, oraz Dalan Musson, który również miał swój udział przy drugim aktorskim serialu Marvela. Premiera filmu „Kapitan Ameryka: New World Order” odbędzie się 3 maja 2024 roku

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Marvel / Universal Pictures