„M3GAN” wielkim hitem Universala. James Wan myśli już nad sequelem?

Najnowsze wieści z kinowych kas dowodzą, że Universal może dalej inwestować w oryginalne dreszczowce i wygląda na to, że wytwórnia nie zamierza zwlekać z realizacją kolejnego tego typu przedsięwzięcia. Po znakomitym przyjęciu horroru „M3GAN”, James Wan, producent widowiska o morderczej lalce, zapowiedział, że w planach może znajdować się kontynuacja.

O obiecującej przyszłości „M3GAN” czytamy w nowym raporcie Deadline'u. Powołując się na swoje źródła, serwis wskazuje, że zaskający sukces finansowy dreszczowca pociągnął za sobą natychmiastowe rozmowy o potencjalnej kontynuacji. Universal miał wręcz „już wziąć się za rozwijanie sequela”.

Kolejną sugestię wstawił do sieci sam James Wan. Jeden z głównych producentów „M3GAN” i zarazem twórca takich horrorów jak „Obecność” czy „Wcielenie” opublikował na swoim profilu na Facebooku post, w którym wprost odnosi się do pomysłów na dalsze rozwijanie marki. „Jason Blum i ja jesteśmy niezmiernie wdzięczni i zadowoleni, że M3GAN otrzymuje tak wspaniałe uznanie. Mamy nadzieję, że oznacza to, że otrzymamy szansę, by dalej eksplorować świat sztucznej inteligencji i – być może – doświadczyć Zemsty M3GAN ”. 

Przypomnijmy, że polscy widzowie będą mieli okazję zapoznać się z „M3GAN” dopiero od najbliższego piątku, 13 stycznia. Film opowie historię Gemmy (w tej roli Allison Williams), wybitnie uzdolnionej konstruktorki robotów, zatrudnionej w firmie zajmującej się produkcją zabawek. Bohaterka programuje sztuczną inteligencjęM3GAN, tytułowej lalce. Zabawka ma stać się „najlepszym przyjacielem” dzieci, a zarazem mechanizmem, który przejmie część obowiązków od rodziców. Gemma testuje skuteczność zabawki w ramach opieki nad własną siostrzenicą. Jej decyzja szybko przynosi niewyobrażalne konsekwencje.

Sprawdź też: Nie tylko Paramount szykuje wielką ofensywę horrorów. James Wan i Jason Blum zapowiadają połączenie swoich firm

Za scenariusz filmu odpowiada Akela Cooper („Luke Cage”, „Wcielenie”), która przygotowała tekst na podstawie oryginalnego pomysłu Wana. Reżyserią zajął się Gerard Johnstone („Areszt domowy”). Film cieszy się nie tylko komercyjnym sukcesem – o „M3GAN” znakomicie wypowiadają się również krytycy. Na chwilę obecną horror zebrał aż 93% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. Wyniki przeliczono na podstawie 169 tekstów.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Universal